News Portal

 • सर्केगाडमा किर्डाकले वितरण गर्यो स्वास्थ्य तथा सरसफाई सामग्री

  डबली संवाददाता२०७७ जेठ ५ गते
  ६९२ पटक

  काठमाडौं । किर्डाक नेपाल र महिला कल्याण सेवा (WWF)को सहजिकरण र मीसन ईष्टको आर्थिक सहयोग तथा सर्केगाड गाउँपालिकाको अगुवाईमा पालिकाका २ हजार दुई सय असी घरधुरीलाई स्वास्थ्य तथा सरसफाईका सामग्री वितरण सम्पन्न भएको किर्डाकका कार्यकारी निर्देशक गोविन्द शाहीले बताएका छन् ।

  हुम्ला जिल्लाको सर्केगाड गाउँपालिकामा गत महिना आठ ओटै वडामा सकभर कसैलाई पनि नछुट्ने गरेर आधारभुत तर अत्यावश्यक स्वास्थ्य तथा सरसफाई सामग्रीहरु वितरण गरेको कार्यकारी निर्देशक शाहीले अनलाइन डबलीसँगको कुराकानीमा बताए । विश्व कोरोना आतंकको घेराभित्र परेको करिब आधा वर्ष पुग्न लागेको छ । यसको खोप तथा औषधी नआउन्जेल मनिसहरु यस रोगबाट बच्न पहिलो आवश्यकता व्यक्तिहरुबीच भौतिक दूरी,सरसफाई तथा स्वास्थ्य सामाग्री र दोस्रो भनेको अनिश्चितकालिन् कोरोना रोगबाट भन्दा भोकबाट अत्याधिक खतरा रहेको निर्देशक शाही बताउँछन् ।

  पहिलो चरणमा हुम्लाको सर्केगाड लगायतका विभिन्न जिल्लाहरुमा स्वास्थ्य तथा सरसफाईका सामग्री वितरण गरिरहेको र दोस्रो चरणमा खाद्यन्न वितरणको तयारी रहेको जानकारी निर्देशक शाहीले दिए । सर्केगाड गाउँपालिका अध्यक्ष कृष्ण रोकायाले किर्डाक नेपाल, महिला कल्याण सेवा तथा मीसन इष्टको यस किसिमको कार्यलाई धन्यवाद दिए । कार्यक्रम फिल्ड कोअर्डिनेटर प्रेम बुढाका अनुसार प्रत्येक घरधुरीलाई ६ ओटा हात धुने साबुन, २ ओटा लुगा धुने साबुन,मेडिकल माक्स, प्रत्येक वडाका स्वास्थ्य चौकीका लागि २/२ सय सर्जिकल माक्स तथा ५/५ सेट पञ्जा वितरण गरिएको बताए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्