News Portal

 • टिकटकले दियो ट्रम्पलाई ठुलो झट्का, माइक्रोसफ्टले पनि हार खायो

  डबली संवाददाता२०७७ भदौं २९ गते
  ५३० पटक

  काठमान्डौं । लोकप्रिय भिडियो शेयरिङ्ग चिनियाँ एप टिकटकले अमेरिकी कम्पनी माइक्रोसफ्टसग जाने प्रश्ताव अस्वीकार गरेपछि ट्रम्पलाई ठुलो झट्का लागेको छ । बिबिसीले जनाए अनुसार टिकटकले हालै मात्र माइक्रोसफ्ट सग जाने प्रश्ताव अस्वीकार गरेको हो ।

  त्यस्तै माइक्रोसफ्टले पनि टिकटक ट्रम्पको प्रश्ताव मा असहमति भएको बताएको छ भने आफु सग आउन अस्वीकार गरेको बताएको छ ।

  यता केही समय अगाडि देखी ट्रम्पको प्रशासनले टिकटक तथा अन्य चिनियाँ एपमा राष्ट्रिय सुरक्षाको जोखिम रहेको बताउँदै आएको थिए ।

  त्यसैले ट्रम्पले टिकटकलाइ अमेरिकाको व्यवसाय सग सहकार्य गरी अमेरिकी कम्पनीलाई बिक्री गर्न भनेका थिए । त्यस्तै ट्रम्पले यदी टिकटक यो बिष्यमा सहमति नभए मंगलबारदेखि टिकटक लाई प्रतिबन्ध लाग्ने बताइसकेका छन् ।

  त्यसैकाे आदेश अनुरुप २ अमेरिकी कम्पनीहरु माइक्रोसफ्ट र ओरेकलले टिकटक खरिदमा चासो देखाएका थिए । तर हाल आएर टिकटकले प्रश्ताव अस्वीकार गरेको माइक्रोसफ्टले बताएको छ ।

  तर यता चिनिँया एप टिकटकले यस बिषयमा केही प्रतिक्रिया दिएको छैन् ।

  त्यस्तै माइक्रोसफ्ट सग नगए पनि टिकटक आरेकल सग जान सक्ने सम्भावना रहेको वाल स्ट्रट जर्नल र रोयटर्सले बताएको छन् । यद्यपि ओरेकललाई आफ्नो व्यवसाय बिक्री गर्ने विषयमा पनि टिकटकले कुनै प्रतिक्रिया दिएको छैन ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्