News Portal

 • चिनियाँ खोप लगाउनेको होडबाजी, हेर्नुस खोप लगाउनेको भिड: फोटोफिचर

  डबली संवाददाता२०७८ जेठ २७ गते
  ३८८ पटक

  काठमाडौं । काठमाडौं महानगरपालिकामा खोप लगाउनेको होडबाजी भएको देख्न सकिन्छ । यस महानगरपालिकामा दुई दिनमा १८ हजार बढीले चिनियाँ खोप ‘भेरोसेल’ लगाएका छन् । ३२ वटा वडा भएको महानगरपालिकामा प्रत्येक वडामा खोप केन्द्र बनाएर महानगरले यही जेठ २५ गतेदेखि खोप लगाउने काम शुरु गरेको हो ।

  महानगरपालिकाले दोस्रोपटक ६० देखि ६४ वर्ष उमेर समूहका नागरिकलाई खोप लगाउन शुरु गरेको हो । उक्त खोप अभियान कार्यक्रममा दुई दिनमा जम्मा १८ हजार ११३ सहभागी भएर खोप लगाएको महानगरको स्वास्थ्य महाशाखाले जनाएको छ ।

   

  नगर प्रमुख विद्यासुन्दर शाक्यले निर्धारण गरेको उमेर समूहमा पर्ने व्यक्तिले उत्साहजनकरूपमा आफूलाई पायक पर्ने स्थानमा पुगी खोप लगाउन आग्रह गरेका थिए । उक्त आग्रहअनुसार प्रत्येक वडामा खोप लगाउनेको भिड देख्न सकिन्छ । महानगरपालिकाले खोप लगाउने कार्यसञ्चालन गर्दा भीड नियन्त्रण गर्न भन्दै हरेक दिन फरक–फरक उमेर समूहका व्यक्तिलाई खोप लगाउने कार्यतालिका सार्वजनिक गरेको थियो ।

  सोअनुसार कामपाले खोप कार्यक्रममा भीड कम गराउन एउटा उमेर समूहका व्यक्तिलाई एक दिन खोप दिने कार्यक्रम तय गरेको हो ।शहरी स्वास्थ्य विभागले सार्वजनिक सूचना प्रकाशन गर्दै आज ६४ वर्ष उमेर समूहलाई, यही जेठ २६ गते ६३ वर्षका लागि, जेठ २७ गते ६२ वर्षका लागि, जेठ २८ गते ६१ वर्षका लागि र जेठ २९ गते ६० वर्ष उमेरका व्यक्तिलाई खोप लगाउन तालिका सार्वजनिक गरेको थियो । खोप कार्यक्रम यही जेठ २९ गतेसम्म सञ्चालन हुनेछ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्