आज :

नेकपाकी नेतृ भूजेल र पौडेललाई अदालत परिसरबाटै पुनः समात‍िइन्

सुनसरी । विप्लव नेतृत्वको नेकपा नेतृ उमा भूजेललाई मंगलबार बेलुका नेपाल प्रहरीले सुनसरी जिल्ला अदालत परिसरबाट संविधान विपरित पुनः गिरफ्तार गरेको अधिवक्ता कला त्रितलले अनलाइन डबलीलाई बताएकी छन् ।

८ महिना अघि २०७७ पौष महिनाको पहिलो हप्ता उनलाई सुनसारीबाटै गिरफ्तार गरेर करिब आदा दर्जन जिल्लाहरुमा घुमाउँदै पुनः सुनसरी जिल्लामा पुर्याएको थियो । मंगलबार नेतृ भुजेलसँगै सो पार्टी झापा जिल्ला इन्चार्ज सुमन सिं पौडेललाई थुनचेक बहस भएको र अदालतले सादा तरिखमा छाड्न आदेश दिएको थियो । अहिले पनि करिब २ सय जना जति प्रहरीले अदालत भित्र बाहीर घेरा हालेर गिरफ्तार गरेको भन्दै अर्का अधिवक्ता बिनाेद कुमार तिमल्सिनाले आपत्ति जनाएका छन् ।

 

अधिवक्ता त्रितालले संविधान विपरित अदालत भित्रै पसेर गिरफ्तार गर्न खोज्नु र परिसरबाट विना पूर्जी पक्राउ गर्नु अदालतको मनहानी भएको बताएकी छन् । गोरखा जेल बे्रक गरेर साहसी महिलाको उपाधि पाएकी भुजेल र अर्का नेता पौडेललाई सरकारले राज्य विरुद्धको कसुर, विष्पोटक पदार्थ तथा संगठित अपराधको मुद्धामा लामो समयदेखि बन्दी बनाउँदै आएको छ ।

सुनसरी जिल्ला अदालतमा नेतृ भुजेल र पौडेलको तर्फबाट अधिवक्ता द्वोय त्रिताल तथा तिमल्सिनाले बहस गरेका थिए । अदालतले सादा तारेखमा रिहा गर्न आदेश दिए लगत्तै सायौं प्रहरीले दिउसैबाट भित्र–बाहिर गिरफ्तारीकोनिम्त घेरा हालेको थियो । प्रहरी अदालत भित्रै पसेपछि अधिवक्ताहरुले विना पूर्जी पक्रन नदिने अड्डि कसेको र कहाँ लैजाने हो त्यसको ग्यरेण्टी नभएसम्म गिरफ्तार गर्न नदिएको स्रोतले बताएको छ ।

फोटोः सुमन सिं पौडेलको फेसबुकबाट

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal