आज :

काठमाडौँ महानगर प्रहरीबात पत्रकारमाथि हातपात भएको बिषयमा श्रमजीवी पत्रकार संघको आपत्ति ( बिज्ञप्ति सहित )

  • अनलाइन डबली

काठमाडौँ महानगर प्रहरीबात पत्रकारमाथि धरपकड र हातपात भएको बिषयमा श्रमजीवी पत्रकार संघ, नेपालले आपत्ति जनाएको छ ।बुधबार राति सुन्धारास्थित महानगर प्रहरीले सडक व्यापारीहरुलाई हटाउने क्रममा प्राणमञ्च मासिक तथा डटकमको प्रधानसम्पादकसमेत रहेका पत्रकार पदमप्रसाद पोखरेलमाथि आक्रमण भएको हो ।
झडप हुदा भिडियो खिचिरहँदा महानगर प्रहरीले मरणासन्न हुनेगरी लाठीले पिटेको उनकोभानाइ छ। कुटपिटबाट घाइते भएका उनको राष्ट्रिय ट्रमा सेन्टरमा उपचारको क्रममा तिघ्राको लिगामेन्ट च्यातिएको चिकित्सकले बताएका छन ।
शारीरिक रुपमा अपाङ्गता रहेका उनको हातखुट्टामा अन्य चोटपटक पनि लागेको छ । मिडियाको परिचयपत्र देखाउँदादेखाउँदै महानगर प्रहरीले आफूलाई लाठीले पिट्दै लछारपछार गरेको उनले बताए । आफ्नो मोबाइल फोन,क्यामेरा,ल्यापटप र कागजपत्र पनि प्रहरीले जफत गरेको उनको भनाइ छ ।
यसै बिषयमा श्रमजीवी पत्रकार संघका अध्यक्ष जन्मदेव जैसीले आज विज्ञप्ति जारी गर्दै महानगर प्रहरीको हर्कत संविधानप्रदत्त प्रेस तथा अभिव्यक्ति स्वतन्त्रताविरोधी भएको बताएका छन् ।
विज्ञप्तिमा भनिएको छ – ‘आफूलाई पत्रकार भनेर चिनाउँदाचिनाउँदै महानगर प्रहरीले गरेको यस्तो कार्य संविधानप्रदत्त प्रेस तथा अभिव्यक्ति स्वतन्त्रताविरोधी कार्य भएको हाम्रो ठहर छ । यसप्रकारको संविधानविरोधी कार्य नगर्न हामी महानगरको गम्भीर ध्यानाकर्षण गराउँदछौं’, ।

त्यस्तै, संघले घाइते सबैको उपचारको ग्यारेन्टी लिन र जफत गरिएका सामान फिर्ता दिन माग गरेको छ । फुटपाथ व्यवसायीहरुले ७ बजे पसल थापे पछी महानगरले राति ९ बजेबाट मात्र पसल थाप्न दिने बिषयलाई लिएर सुन्धारामा महानगर प्रहरी र व्यवसायीबीच झडप भएको हो ।

यस्तो छ बिज्ञप्ति –

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal