आज :

काठमाडौं महानगरपालिका र अभियानकर्ता ईः विच भयो यस्तो सहमति

  • बुद्धशरण शाही

काठमाडौं महानगरपालिका र अभियानकर्ता इ विच  सहमति भएको छ  ।

यस्तो छ सहमति – 

१.फुटपा / सार्वजनिक स्थलमा व्यापार गर्ने विषयलाई सम्बोधन गर्न ९९९ घण्टा देखि राष्ट्रिय सभागृहको त निरन्तर उभिएर प्रदर्शन गरिरहनु भएका अभियानकर्ता ई : र सहभागी साथीहरुको स्वास्थलाभको कामना गर्द प्रदर्शन आजैबाट स्थगित गर्ने । २.फुटपाथ / सार्वजनिक स्थलमा व्यापार गर्ने क्रममा जफत गरिएका सामानहरु महानगरपालिकाको स्टौरामा भएसम्म यकिन गरी सम्बन्धित सामानका धनीलाई महानगरले फिर्ता गर्ने । ३. अपचारिक क्षेत्रमार्फत हुने व्यापार व्यवसायलाई व्यवस्थित गर्न व्यापार गर्ने स्थल , समय , व्यापार गर्न आवश्यक मानिने व्यक्ति यकिन गर्न र स्थान उपलब्ध गराउने विधि , प्रक्रिया तथा कानूनी व्यवस्था समेतको प्रबन्ध गर्नुपर्ने विषयमा ठोस सुझाव सहित अध्ययन गरि २ महिनाभित्र महानगरपालिकामा प्रतिवेदन पेश गर्न देहाय बमोजिमको समिति गठन गर्ने । क . महानगरपालिकाले तोकेका ३ जना ख . अभियानकर्ता ई को तर्फबाट तोकिएका प्रतिनिधि २ जना ग . भौतिक तथा यातायात मन्त्रालयको प्रतिनिधि १ जना प्र . सहरी विकास मन्त्रालयको प्रतिनिधि १ जना ड . ट्राफिक प्रहरीको प्रतिनिधि १ जना ४. फुटपाथ सार्वजनिक स्थलमा व्यापार गरेका व्यवसापीहरुका लागि महानगरपालिका भित्र कानूनले निषेध गरेका स्थान बाहेक अन्यत्रका उपयुक्त स्थलहरु पहिचान गर्न महानगरपालिकाले आजको मितिले एक हप्ताभित्र पहल गर्नेछ ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal