आज :

इतिहास र संस्कृति बचाउन सरकार जनता बीच सहकार्य हुन् पर्छ : मन्त्री श्रेष्ठ

  • बुद्धशरण शाही

श्रावण ६ काठमाडौँ । सस्कृति , पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्री जीवन राम श्रेष्ठले गौरवताले भरिएको इतिहास र संस्कृति बचाउन सरकार जनता बीच सहकार्य हुन् पर्ने बताउनु भएको छ ।  नेपाल भाषा शिरोमणि कविवर वैकुण्ठ प्रशाद लाकौल पुरस्कार तथा नेपाल भाषामा स्नाकोत्तर तहमा विशिष्ठ श्रेणीमा उतिर्ण भएका बिध्यार्थिलाई आज शुक्रबार भएको सम्मान कार्येक्रममा नेपाल बहु भाषाक , बहुजातीय सास्कृतिक देश नेपलामा नेवा: समुदाय धर्म ,सस्कृति , परम्परा आदि कुनैमा पछाडी नभएकै कारण यसको सम्रक्षनका लागि सहकार्येको नितान्त आवस्यकता रहने मन्त्री श्रेष्ठले बतानु भयो ।  नेपाली सभ्यता , सम्पपदा , मौलित परम्लापरा ,इतिहास आदि  विश्व सामु चिनाउन र पर्यटन बिकासको लागि सम्पदामार्ग तय गरिने उहने  भनाइ राख्नु भयो ।

सो अवसरमा नेपाल भषा ,साहित्य र समाज क्षेत्रमा अर्ध स्जताव्दी देखि निरन्तर योगदान दिएका दुइ व्यक्तित्व काशिनाथ तमोट , प्रा , डा त्रिरत्न मानन्धर समानित हुनु भएको छ ।

राणा कालिन समएमा पनि नेपालभाषा बात कविता लेखनमा निरन्तर अगाडी बढेका लोककवि वैकुण्ठ प्रशाद लाकौलले  ३७ वर्ष अगाडी त्रिभुबन बिश्व बिद्यालय अन्तरगत  नेपाल भाषा केन्द्रिय बिभाग स्थापना गर्नु भएको थियो । बैकुण्नठ लाकौल पुरस्कार समितिले नेपाल भाषा क्षेत्रमा योअगदान पुर्याएका व्यक्तित्व तथा  नेपाल भाषामा  स्नाकोत्तर तहमा विशिष्ठ श्रेणीमा उतिर्ण हुने व्यक्तित्वलाई  प्रत्यक तीन बर्षमा नगद सहित सम्मान गरिदै आएको छ ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal