आज :

छत्रपाटी निःशुल्क चिकित्सालयको अत्याधुनिक एक्सरे मेसिन डा.कोइरालाद्वारा उद्घाटन

काठमाडौँ महानगरपालिका १७ वडा स्थित रहेको छत्रपाटी निःशुल्क चिकित्सालयले अत्याधुनिक डिजिटल मेसिनबाट सेवा दिने भएको छ । नेपाल मेडिकल काउसिलका अध्यक्ष तथा वरिष्ठ मुटुरोग बिशेषज्ञ डा .भगवान कोइरालाले आज चिकित्सालयमा उक्त एक्सरे मेसिनको उत्घाटन गरेका थिए । डा. कोइरालाले नयाँ डिजिटल प्रणालीले स्वास्थ्य उपचारमा थप सहज र व्यबस्थित हुने बताए । यनले मेसिन उद्घाटन कार्यक्रममा बोल्दै समुदायसंग जोडिएको यस्ता किसिमको चिकित्सालय उदाहरणिय भएकोसमेत बताए ।

सो चिकित्सालयका अध्क्षय डा.मनोज मान श्रेष्ठले अन्य ठुला अस्पतालले हालै प्रयोग गर्न थालेको यस मेसिन आफ्नो चिकित्सालयले पनि प्रयोग गर्न सक्षम भएकोमा खुसि व्यक्त गरे । उनले देशैभरी रहेका सामुदायीक अस्पतालहरु मध्ये पहिलो पटक आफूहरुले डिजिटल एक्सरे मेसिन प्रयोग भएको दाबी गरे । ‘अहिले कोविड्को समयमा हामीले यो अत्याधुनिक प्रणालीलाई जोड दिदै बिशेष प्राथमिकतामा राखेका हौ’ श्रेष्ठले बताए । त्यसैगरी कार्यक्रममा चिनिया मेंद्रे कम्पनीले अत्याधुनिक इको मेसिन पनि प्रदान गरेको छ, कम्पानीका नेपाल म्यानेजर नियो वाङगले मेसिन हस्तान्तरण गर्दै आफूहरुले भविष्यमा पनि नेपाल र नेपालीको सहयोगमा सर्मपित हुने प्रतिबद्धता जनाए । नेपाल सरकार को तर्फबाट २ वटा प्रोटेबल भेन्टिलेटर जडान गरेको कार्यक्रममा अध्यक्ष्य श्रेष्ठले बताए ।

अस्पताल अध्यक्ष श्रेष्ठले अफूहरु निरन्तर जनताको पक्षमा लागेको र जसको फल पनि प्रप्त गरिरहेको पनि जानकारी दिदै भने, “हामीले कोविड अस्पताल ३ महिना संचालनको गरेकोले आजको यो सफलता हासिल गरेका छौं । यस दौरान अस्पताललाई नयाँ स्वास्थ्य सामग्री थप गरि वार्डहरु थप गर्न समेत सक्षम भएको छ, दैनिक १०० सिलिन्डर क्षमतको अक्सिजन प्लान्ट समेत छिटै निर्माण हुन् लागीएकोमा यस्लाइ सुखद मान्नु पर्छ ।” यसै गरि काठमाडौँ महानगर पालिकाको २ करोड ५० लाख सहयोगमा चिकित्सालयको नयाँ भवन बान्न लागेको पनि डा .श्रेष्ठले जानकारी दिए ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal