News Portal

 • ट्रम्पको अन्तिम सम्बोधनः चीनको सामना गर्न सहयोग गर्यौं, नयाँ युद्ध नछेडेको पहिलो राष्ट्रपति… 

  डबली संवाददाता२०७७ माघ ७ गते
  १०० पटक

  काठमाडौं । अमेरिकाका राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले जाँदाजाँदै आफू सफल भएको दाबी गरेका छन् । उनले चीनको सामना गर्न सहयोगी गठबन्धनलाई सहयोग गरेको र मध्यपूर्वमा शान्ति कायम गर्न सफल भएको बताएका छन् । ट्रम्पले नयाँ युद्ध नछेडेको पहिलो राष्ट्रपति बन्न पाउँदा गौरव लागेको समेत बताएका छन् ।

  सामाजिक संजाल प्रयोग गर्नबाट बञ्चित ट्रम्पले भिडियोमार्फत अन्तिम सम्बोधन गरेका छन् । उक्त भिडियो सबै संचारमाध्यमहरुलाई पठाइएको छ । अन्तर्राष्ट्रिय समाचार एजेन्सीहरुका अनुसार ट्रम्पले अमेरिकामा सरकार जनताप्रति जबाफदेही हुन्छ भन्ने पवित्र मान्यता पुनर्स्थापित गरेको दाबी गरेका छन् ।

  घरेलु नीतिबारे बोल्दै ट्रम्पले आफ्ना एजेन्डा दक्षिणपन्थी वा वामपन्थी नभएको बताउँदै रिपब्लिकन वा डेमोक्र्याट पनि थिएन र सम्पूर्ण राष्ट्रका निम्ति जे सही हुन्छ त्यही गरेको बताए ।

  ट्रम्पले चीनसँगको सम्बन्धबारे पनि बोलेका छन् । “हामीले हाम्रा सहयोगी गठबन्धन तथा राष्ट्रहरूलाई अभूतपूर्व ढङ्गले चीनको सामना गर्न सहयोग गर्‍यौँ। हाम्रो बलियो कूटनीति एवं सिद्धान्तनिष्ठ यथार्थवादका कारण हामीले मध्यपूर्वमा ऐतिहासिक शान्ति सम्झताहरू गर्न सक्यौँ” ट्रम्पले भने ।

  चुनावको सुरुदेखि परिणाम अउनसम्म पनि नयाँ राष्ट्रपति जो बाइडनप्रति निकै आक्रामक देखिएका ट्रम्पले अन्तिम सम्बोधनमा भने शुभकामना दिएका छन् । “हामी (नयाँ प्रशासन)ले अमेरिकालाई सुरक्षित र सम्पन्न तुल्याइराख्नमा सफल होस् भनेर कामना गर्छौँ” ट्रम्पले भने ।

  उनले सत्ताको बागडोर सुम्पेसँगै आफूले थालेको आन्दोलन सुरु हुने समेत बताए । ट्रम्पले अमेरिका कातर राष्ट्र नभएको भन्दै भने, “अमेरिका कातर आत्माहरूको कातर राष्ट्र होइन जसलाई उनीहरूले विमति राख्नेबाट जोगाउन वा सुरक्षित पार्नुपर्छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्