News Portal

 • नेपालमा कोरोना जितेर घर फर्किनेको संख्या २२ हजार नाघ्यो

  डबली संवाददाता२०७७ भदौ १७ गते
  ४४३ पटक

  काठमाडौँ । नेपालमा कोरोना भाइरस संक्रमणमुक्त भएर घर फर्किनेको संख्या २२ हजार नाघेको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले मंगलबार एकै दिन ७ सय ६८ जना कोरोनामुक्त भएर घर फर्किएको जानकारी लिएको छ ।

  देशभरका विभिन्न अस्पताल तथा आइसोलेसन सेन्टरमा रहेका कोरोना संक्रमितको पुनः परीक्षण गर्दा कोरोना नेगेटिभ रिपोर्ट आएपछि उनीहरुलाई घर पठाइएको हो । योसँगै नेपालमा कोरोनामुक्त हुनेको संख्या २२ हजार १७८ पुगेको छ ।

  त्यसैगरी मंगलबारसम्म कुल संक्रमितको संख्या ४० हजार ५२९ पुगेको छ । जसमध्ये संक्रिय संक्रमितको संख्या १८ हजार ११२ रहेको छ ।
  मंगलबार थप ११ जनाको कोरोनाका कारण ज्यान गएको पुष्टि भएको छ । नेपालमा कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या २३९ पुगेको छ ।

  मंगलबार काठमाडौं महानगरपालिकाका मेयर विद्यासुन्दर शाक्यसहित उपत्यकामा थप ४८१ जनामा कोरोनाभाइरस संक्रमण पुष्टि भएको थियो । संक्रमितमा काठमाडौंमा ३९३, ललितपुरमा ५८ र भक्तपुरमा ३० जना रहेको मंगलबारको नियमित प्रेस ब्रिफिङमा स्वास्थ्य मन्त्रालयका प्रवक्ता डा. जागेश्वर गौतमले जानकारी दिएका छन् ।

  त्यसैगरी बुधबार विहानै थप ३५ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । चितवनको कोभिड–१९ प्रयोगशालामा गरिएको परीक्षणमा ३५ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको हो । नयाँ थपिएका संक्रमितमध्ये सबैभन्दा धेरै २८ चितवनकै छन् ।

  प्रयोगशाला प्रमुख डा. नीतु अधिकारीका अनुसार नवलपरासी २, र धनुषा, रुपन्देही, सिरहा र बारामा एकएक जना गरी ७ जना रहेका छन् । चितवनका संक्रमितहरु भरतपुर महानगरपालिका वडा नं. २, ३, ७, ९, १०, ११, १२, १५, १६, १७, २० र २६ का रहेका छन् । उनीहरु २१ देखि ५८ वर्ष उमेर समूहका छन् ।

  त्यसैगरी चितवनकै रत्ननगर नगरपालिका वडा नं. १० मा २७ वर्षीया एक महिला र राप्ती नगरपालिका वडा नं. ९ मा ३५ वर्षीया एक महिलामा पनि कोरोना पुष्टि भएको छ ।

  • फाइल फोटो
  प्रतिकृया दिनुहोस्