News Portal

 • (नेकपा)को झगडा कैलाली पुग्यो, प्रचण्डविरुद्ध सभा गरेपछि पूर्वजनमुक्ति सेना प्रतिवादमा उत्रिए

  डबली संवाददाता२०७७ असार २३ गते
  ६२६ पटक

  कैलाली । सत्तारुढ नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) को घर झगडा जिल्लाजिल्लामा पुगेको छ । जारी स्थायी समिति बैठकमा अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको राजिनामा मागेपछि विवाद चुलिमा पुगेको छ । काठमाडौँमा नेताहरु बैठकमा बस्न सकिरहेका छैनन् । काठमाडौँसहित विभिन्न जिल्लाहरुमा ओली समर्थित कार्यकर्ताहरु सडकमा उत्रिएका छन् ।

  ओलीको राजिनामा मागविरुद्ध उत्रिएका कार्यकर्ताहरुले अर्का अध्यक्ष प्रचण्ड र नेता माधव कुमार नेपाललाई गालीगलौज गर्दै विरोधका कार्यक्रम भइरहेका छन् । यसैक्रममा कैलालीमा भएको कार्यक्रममा झडप भएको छ । कैलालीको लम्कीमा ओली समर्थित कार्यकर्ताहरुले आयोजना गरेको कार्यक्रममा प्रचण्डको विरोध गरेपछि विवाद सुरु भएको थियो । बक्ताले प्रचण्डको विरोध गरेपछि प्रचण्ड समर्थित अर्थात पूर्वमाओवादी कार्यकर्ताहरुले प्रतिवाद गरेका थिए ।

  सोमबार लम्कीमा ओली समर्थित कार्यकर्ताहरुले प्रचण्डविरुद्ध भाषण गरेपछि सभास्थलमै हात हालाहाल भएको थियो । ओली समर्थित कार्यकर्ताहरुलाई प्रहरीले बचाएको थियो ।

  नेपालको नयाँ नक्सामा ओलीको फोटो राखेको ब्यानरसहित सचेत नागरिक समाज लम्की, कैलाली नामक संस्थाको नामबाट ओलीको पक्षमा र्याली निकाएिको थियो । ओली समर्थित कार्यकर्ताहरुले ‘देशको मुहार फेर्नु छ साथी, पार्टी भन्दा राष्ट्रमाथि, राष्ट्रिय स्वाभिमान कायम गर, बैदेशिक हस्तक्षेप बन्द गर’ लगायतका नारा लेखिएका प्लेकार्ड बोकेका थिए । कोणसभालाई सम्बोधनको क्रममा ओली समर्थित स्थानीय नेता नरबहादुर खड्काले प्रचण्डले बकमफुसे, प्रचण्ड कस्ता हुन् र के गरे ? आफ्नो सरकारलाई ढलाउन लागेको भन्न थालेपछि प्रचण्ड समर्थित कार्यकर्ताहरु माइक थुत्न गएका थिए । उनीहरुले प्रचण्डविरुद्ध सभा गरिएको भन्दै पूर्वजनमुक्ति सेनाको पृष्ठभूमि भएका कार्यकर्ताहरु बक्तालाई कुट्न गएका थिए तर प्रहरीले रोकेको थियो ।

  प्रहरीको स्थितिलाई तुरुन्तै नियन्त्रणमा लिएका कारण अप्रिय घटना भने भएन । प्रहरीले रोक्दा पनि दुबै पक्षबीच धकेलाधकेल भएको थियो । सोही क्रममा दुबै पक्षका कार्यकर्ताहरुलाई सामान्य चोटपटक लागेको बताइएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्