News Portal

 • बेलायती सेनामा गोर्खा भर्ती रोकियो

  डबली संवाददाता२०७७ असार २१ गते
  ७७६ पटक

  काठमाडौँ । बेलायती सेनामा गोर्खा भर्ती रोकिएको छ । बेलायतले आफ्नो सेनमा धरान र पोखराबाट नेपाली युवालाई गर्दै आएको भर्ति रोकिएको छ । लामो समयदेखि गोर्खाको नाममा नेपाली युवालाई गुलाम बनाएको भन्दै भर्ति बन्द गरिनुपर्ने माग उठ्दै आएको छ । तर, अहिलेको भर्ति कोरोनाका कारण रोकिएको हो ।

  बेलायत सरकारले छानछानी नेपाली युवालाई आफ्नो सेनामा भर्ति गरेर ल डाइँ वा निकै जोखिममा खटाउँदै आएको छ । बेलायत सरकारले प्रदेश नम्बर १ को धरान उपमहानगरपालिका र गण्डकी प्रदेशको पोखरा महानगरापालिकाबाट गोर्खा भर्ती लिने गरेको थियो ।

  बेलायत सेनाका बिग्रेड अफ गोर्खाका प्रमुख कर्नेल रिचर्ड गुडम्यानले शनिबार विज्ञप्ति प्रकाशित गरेर गोर्खा भर्ति रोकिएको जानकारी दिएका छन् । उनले कोरोनका कारण पत्येक वर्षमा गरिने भर्ति रोकिएको गुडम्यानले बताए । उनले कोरोनाका कारण रोक्नु परेको बताएपनि फेरि भर्ति कहिलेबाट सुरु हुन्छ भन्ने कुनै टुंगो नभएकोले लामो समयदेखिको गोर्खा भर्ति सधैको लागि बन्द हुन आशंका बढेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्