News Portal

 • लकडाउन १५ दिन थप, जेठ २० गतेसम्म लम्ब्याउने सरकारको निर्णय

  डबली संवाददाता२०७७ जेठ ४ गते
  ३४२ पटक

  काठमाडौँ । सरकारले जारी लकडाउनको अवधि थप गरेको छ । आइतबार साँझ बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले कोरोनाको जोखिम बढ्दै गएको निष्कर्ष निकाल्दै जारी लकडाउन १५ दिन थप गर्ने निर्णय गरेको हो ।

  लकडाउनबारे छलफल गर्न दिउँसो बसेको कोरोना भाइरस रोकथाम तथा नियन्त्रणका गठित उच्चस्तरीय समितिको बैठकले अवधि थप गर्न सिफारिस गरेको थियो । सिंहदरबारमा बसेको समिति बैठकले कोरोना संक्रमण रोकथामका लागि जारी गरिएको लकडाउन प्रभावकारी रहेको निष्कर्ष निकाल्दै यसलाई यथावत राख्ने निर्णय गरेको थियो ।

  लकडाउनको मोडालिटीबारे पनि छलफल गरिने बताइए पनि त्यसबारे खासै छलफल नभएको बताइएको छ । यस्तै समितिले क्वारेन्टाइनस्थल थप गर्दै जाने, शान्ति सुरक्षालाई प्रभावकारी बनाउने, आपूर्ति व्यवस्था चुस्त दुरुस्त पार्ने निर्णय पनि बैठकले गरेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्