News Portal

 • ओलीका कारण स्थायी सिमित बैठक अनिश्‍चित, आफ्नो विरोध गरेसम्म बैठक नबोलाउने अडान

  डबली संवाददाता२०७७ बैशाख २५ गते
  ३५९ पटक

  काठमाडौँ । आजलाई बोलाइएको सत्तारुढ नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा)को स्थायी कमिटी बैठक नबस्ने पक्का भएको छ । पार्टी अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफ्नो विरोध गरेसम्म बैठक नबोलाउने अडान लिएका छन् । बैठकका एजेण्डा तय गर्न बुधबार बसेको सचिवालय बैठकमा आलोचना भएपछि ओली उठेर हिडेका थिए ।

  अध्यक्षले नै बैठक छोडेपछि सचिवालय बैठक विना निष्कर्ष सकिएको थियो । बैठकपछि प्रचण्डसँग भएको गोप्य छलफलमा ओलीले आफ्नो विरोध जारी रहेसम्म स्थायी समिति बैठक नबोलाउने बताएका थिए । तर, प्रचण्डले शनिबार बसेको सचिवालय बैठकको निर्णय कार्यान्वयन गर्नुपर्ने बताएको बताइएको छ ।

  ओलीले बैठक छोडेपछि एजेण्डा तय गर्ने जिम्मा पाएका अर्का अध्यक्ष प्रचण्ड र महासचवि विष्णु पौडेलले तयारी नपुगेको भन्दै स्थायी समिति बैठक बस्न नसक्ने जानकारी दिएका थिए ।

  प्रचण्ड निकट नेताहरुका अनुसार ओलीले ‘एक व्यक्ति एक पद’ माग नछोडेसम्म स्थायी समिति बैठक नबोलाउने अडान लिएका छन् । उनले स्थायी समिति बैठकमा आफ्नो विरोध नहुने र भएपनि सचिवालय सदस्यहरुले डिफेन्स नगरेसम्म बैठक नबोलाउने अडान लिएका छन् ।
  “ओली कमरेडले स्थायी समिति बैठकमा सचिवालय सदस्यहरुले पक्षमा बोल्नुपर्ने र तलबाट आएको कुराको डिफेन्स गर्नुपर्ने, एक पद, एक व्यक्तिको माग नउठाउने ग्यारेन्टी गर्नुपर्ने नभए बैठक नबोलाउने अडान लिनुभएको छ” एक सचिवालय सदस्यलाई उदृद्ध गर्दै एक स्थायी समिति सदस्यले भने । पार्टी अध्यक्षले नै यस्तो अडान लिनु सुखद् नभएको उनको भनाई छ ।

  यसअघि बसेको सचिवलाय बैठकमा ओलीले आत्मालोचना गरेपछि प्रचण्ड पछि हटेका थिए । त्यसपूर्व ओलीले एक पद छोड्नुपर्ने समूहको नेतृत्व प्रण्डले गरेका थिए । तर बैठकको बस्नु अघि ओली र प्रचण्ड र ओलीबीच भएको छलफले आन्तरिक अन्तरविरोले एकाएक कोल्टो पारेको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्