News Portal

 • कोरोनाः घर बाहिर ननिस्कन सबैलाई सरकारको आह्वान, मन्दिरदेखि हल बन्द

  २३३ पटक

  काठमाडौं । कोरोनभाइरस भुसको आगोझैं विश्वभर फैलिरहेको बेला नेपाल सरकारले पनि अत्यावश्यक कामबाहेकको अवस्थामा घर बाहिर ननिस्कन आम नागरिकलाई आह्वान गरेको छ ।

  ‘कोभिड १९ रोकथाम तथा नियन्त्रण उच्चस्तरीय समन्वय समिति’ को बैठकले अत्यावश्यक कामबाहेक बाहिर ननिस्कन र हिँडडुल नगर्न समेत भनेको छ । सरकारले मन्दिर, पार्टी प्यालेस, गुम्बा, मस्जिद, चर्चजस्ता धार्मिक र सार्वजनिक स्थलमा २५ जना भन्दा बढी भेला हुन बन्द गर्ने निर्णय पनि गरेको छ । यो बन्द नै गरेजस्तै भएको बताइएको छ ।

  त्यसैगरी होटल र बसलाई संक्रमणरहित बनाउनुपर्ने, क्षमताभन्दा बढी यात्रु बोक्न निषेध गरिएको छ । सार्वजनिक यातायातमा पनि सिट क्षमता भन्दा बढी यात्रु नबोक्न सरकारले आग्रह गरेको छ ।

  समितिको बैठकले मानिसहरुको जमघट हुने सार्वजनिम महत्वको स्थलहरुमा स्थानीय तहहरुले दैनिक रुपमा सरसफाइ र डिसइन्फेक्सन गर्नुपर्ने पनि निर्णय गरेको छ ।

  सरकारले ५५ देशबाट कुनै पनि नागरिकलाई नेपाल प्रवेशमा रोक लगएको छ । बुधबारको बैठकले युरोपका सबै मुलुक, पश्चिम एसियालगायत खाडी क्षेत्रका मुलुक, इरान, टर्की, मलेसिया, दक्षिण कोरिया र जापानबाट आउने र ती मुलुकलाई ट्रान्जिट बनाएर आउने सबै मुलुकका यात्रुलाई नेपाल आउन रोक लगाएको छ ।

  त्यस्तै सरकारले चैत मशान्तसम्म विद्यालय र कलेज बन्द गर्ने निर्णय समेत गरेको छ । बाल विकास केन्द्र तथा आधारभूत विद्यालय पनि बन्द गर्ने निर्णय भएको छ । आजबाट हुने एसईई समेत स्थगित गरिएको छ । सरकरले बुधबार साँझ कक्षा ११ र १२, स्नातक, स्नातकोत्तर लगायतका परिक्षा पनि स्थगित गर्ने निर्णय गरेको छ ।

  बैठकले ३० अप्रिलसम्म सिनेमा हल, खेलस्थल, जिम, डान्स बार तथा क्लब लगायतलाई बन्द गर्ने निर्णय गरेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्