News Portal

 • किमजोङको नेताहरुलाई प्रशिक्षणः सार्वभौमिकताको लागि आक्रामक कारवाही गर्छौं

  २५२ पटक

  काठमाडौं । उत्तर कोरियाका सर्वोच्च नेता किमजोङ उनले देशको सार्वभौमिकता र राष्ट्रिय सुरक्षाका लागि सकारात्मक र आक्रामक कारवाही गर्नुपर्ने बताएका छन् । आफ्नो पार्टीका नेताहरुलाई प्रशिक्षण दिँदै उनले कसैले उत्तर कोरियाको सार्वभौमिकता र राष्ट्रिय सुरक्षामा चुनौती दिए उसविरुद्ध कारवाही गर्ने चेतावनी समेत दिए ।

  राजधानी प्योङयाङमा भएको वर्कस पार्टीको प्रशिक्षणलाई सम्बोधन गर्दै उनले त्यसको लागि सुरक्षा निकाय सदैव तयार रहेको बताएका छन् । अमेरिकाले आफूलाई निसाना बनाएर उत्तर कोरियाले लामो दूरीमा मार हान्न सक्ने नयाँ मिसाइल परीक्षण गरेको बताएको एकदिन पछि भएको प्रशिक्षणमा उनले सो कुरा बताएको उत्तर कोरियाका सरकारी संचारमाध्यमहरुले बताएका छन् ।

  अमेरिकासँगको वार्ता विफल र त्यसपछिका प्रयास सफल नभएपछि उत्तर कोरियाले फेरि आणविक परीक्षणलाई निरन्तरता दिएको छ । उसले महत्वपूर्ण आणविक परीक्षण सफल गरेर आफूलाई  आणविक शक्त राष्ट्रको सूचीमा राख्न सफल भएको बताएको छ ।

  किमजोङको भनाई सार्वजनिक हुनुअघि अमेरिकाका राष्ट्रिय सुरक्षा सल्लाहकार रोबर्ट ओब्राइनले उत्तर कोरियालाई जवाफ दिन अमेरिकासँग पर्याप्त श्रोत साधन रहेको बताएका थिए ।

  यी दुबै भनाईले फेरि अमेरिका र उत्तर कोरियाको आमनेसामने आउने  देखिएको छ ।

  • फाइल तस्विर
  प्रतिकृया दिनुहोस्