News Portal

 • मृगौला पीडितको प्रधानमन्त्रीलाई प्रश्नः तपाईँको उपचार राज्यले गर्छ, हाम्रो कसले गर्ने ?

  ३४९ पटक

  काठमाडौं । मृगौला पीडितहरुले प्रधानमन्त्री बालुवाटारमा धर्ना दिएका छन् । उनीहरुले सरकारले उपचारमा सहयोग नगरेको भन्दै धर्ना दिएका हुन् ।

  बुधबार विहान प्रधानमन्त्रीलाई कार्यालय अगाडि धर्ना दिँदै मृगौला पीडितहरुले आफूहरुले पाउँदै आएको सुविदा सरकारले कटौती गरेको भन्दै विरोध जनाएका थिए । मृगौला पीडित सरोकार समाजको अगुवाइमा भएको कार्यक्रममा उनीहरुले निःशूल्क उपचारको माग समेत गरेका थिए ।

  धर्नामा बसेका पीडितहरुले ‘प्रधानमन्त्रीको उपचार राज्यले गर्छ, मृगौलापीडितको उपचार कसले गर्छ ? भन्दै नाराबाजी समेत गरेका थिए । सरकारी अस्पतालमा डायलाईसिस गर्नका लागि असुविधा भएको, अस्पताल अनुसार फरक–फरक शुल्क लाग्ने गरेको भन्दै उनीहरुले सरकारको ध्यानाकर्षण गराएका छन् ।

  मृगौला पीडितहरुलाई सरकारले प्रतिमहिना दिदै आएको पाँच हजार रुपैंयाँ औषधि खर्चसमेत सरकारले कटौती गरेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्