News Portal

 • करअधिकृत रेड्डीलाई कार्यालयभित्र जिउँदै जलाइयो

  ३६४ पटक

  काठमाडौं । दक्षिणी भारतको तेलंगना राज्यमा एक राजस्व अधिकारीलाई जीवितै जलाइएको छ ।

  सम्पत्तिसम्बन्धी विवादमा कर अधिकृत विजय रेड्डीलाई कार्यालयमै आगो लगाइएको थियो । उनलाई जोगाउन खोज्ने एक कर्मचारीको पनि जलेर मृत्यु भएको छ ।

  उनलाई कार्यालयको ढोका बन्द गरी आगो लगाइएको थियो । उनले सहयोगका लागि याचना गरेको एउटा भिडियो सार्वजनिक भएको छ । आरोपितलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ ।  मंगलबार दिउँसो साढे १ बजे अदालतको एक सुनुवाइबाट फर्किएपछि उनीमाथि सांघातिक हमला भएको र आगो लगाएको आशंकामा के सुरेश नाम गरेका एक संदिग्ध पक्राउ परेको छ ।

  उनलाई बचाउने क्रममा कार्यालयका अन्य २ कर्मचारी चन्द्रिहा र गुरुनाथम पनि जलेर घाइते भएका छन् । तीमध्ये गुरुनाथमको मृत्यु भएको छ । आफूले रेड्डीको कार्यालयबाट केही चीत्कार सुनेको तर ढोका भित्रबाट बन्द गरिएको गुरुनाथमले मृत्यु हुनुअघि बताएका थिए ।

  ‘रेड्डी ढोका खोलेर बाहिर आउन सकिनन् आगो फैलनुअघि उनी भुइँमा ढलिन्,’ गुरुनाथमले भनेका थिए । सुरेश पनि जलेको शरीरसहित कार्यालयको भवनबाट बाहिर दौडिएका थिए । प्रहरीले उनलाई नियन्त्रणमा लिएर अस्पताल लगेको थियो ।

  तेलंगना राज्यको राजधानी हैदरावादबाट ३२ किलोमिटर टाढा अब्दुल्लाहपुरमा सो घटना भएका हो । ‘सुरेश आफैँले आगो लगाएका हुन् वा अन्य कसैले लगाएको भन्नेबारे हामी पुष्टि गर्दै छौँ,’ प्रहरी कमिस्नर महेश भागवतले भने । सुरेश एउटा गाउँमा बस्छन् र उनको परिवार सम्पत्तिको विषयलाई लिएर मुद्दा लडिरहेको छन् ।

  सुरेशका बाबु कृष्णले भने, ‘जग्गाको विवादलाई लिएर मुद्दा चलिरहेको छ । तर, यसलाई म र मेरा भाइले झेलिरहेका छौं । रेड्डीलाई सुरेश किन भेट्न गयो मलाई थाहा भएन ।’

  प्रतिकृया दिनुहोस्