News Portal

 • विश्‍वभर भाइरल समाचारः चीनलाई टुक्राउन प्रयास गर्नेको हड्‍डी धुलो बनाइदिन्छौंः चिनियाँ राष्ट्रपति सी

  ५८२ पटक

  काठमाडौं । चिनियाँ राष्ट्रपति सी चिनफिङले नेपालको दुईदिने भ्रमण सकेर स्वदेश फिर्ता भइसक्दा पनि विभिन्न संचारमा समाचारले प्राथमिकता पाइरहेको छ । नेपाली मिडियाले भ्रमणको लाइभदेखि दिनेदेखि सम्झौतालाई उच्च प्राथमिकता दिएका छन् । सी आउनेअघि नेपाली मिडियाले जति प्राथमिकता दिएका थिए त्यसको कयौं गुणाबढी फर्केपछि दिइको पाइन्छ ।

  चिनियाँ राष्ट्रपति सीको भ्रमणलाई नेपालका राजनीतिक दलले पनि सकारात्मक सन्देश छोडेको बताएका छन् । तर अन्तर्राष्ट्रिय संचारमाध्यमहरुले भने सीले चीन विरोधी गतिविधिबारे बोलेको भनाइलाई प्राथमिता दिएका छन् । सीको भ्रमणले एक हप्ता पार गर्न लाग्दा पनि अन्तर्राष्ट्रिय संचारमाध्यमहरुले सीले भ्रमणको बेला बोलेको उक्त भनाईलाई प्राथमिकता दिइरहेका छन् ।

  राष्ट्रपति सीले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीसँगको भेटमा चीनलाई टुक्र्याउने प्रयास गर्नेको हड्डी धुलो बनाइदिने चेतावनी दिएको भन्दै अन्तर्राष्ट्रिय संचारमाध्यमहरुले समाचार प्रकाशित गरिरहेका छन् । भेटमा सीले कठोर चेतावनी दिँदै ‘चीनलाई टुक्र्याउने प्रयास गर्नेको हड्डी धुलो बनाउने’ बताएको समाचारमा बताइएको छ ।

  चिनियाँ सरकारी समाचार संस्था ‘सिन्ह्वा’ले प्रकाशित गरेको समाचारलाई चिनियाँ र अन्य देशका संचारमाध्यमहरुले अहिलेसम्म पनि प्राथमिकता दिइरहेका छन् । समाचारमा सीले प्रधानमन्त्री ओलीसँग अत्यन्त कठोर भाषामा चीनलाई टुक्राउने प्रयास गर्नेहरुको हड्डी धुलो बनाइदिने धम्की दिएको पनि जनाएको छ ।

  ”यदी चीनको कुनैपनि हिस्सालाई टुक्राउने कोशिश मात्र गरियो भने तिनको हड्डी धुलो बनाइनेछ । यस्तो प्रयास सफल होला भन्ने सोचेर समर्थन गर्ने बाह्य शक्तिको दिवा सपनामात्र हुनेछ” समाचारमा सीको भनाईलाई उदृत गरिएको छ ।

  सीको उक्त भनाइलाई चिनियाँ संचारमाध्यमहरुले ”चीनको कुनै पनि भागमा अलगाववादी गतिविधिका प्रयास गर्ने जो कोहीलाई कुल्चिइनेछ र त्यस्ता प्रयासलाई समर्थन गर्ने कुनै पनि बाह्य शक्तिलाई चिनियाँहरूले पाइप–सपनाको रूपमा लिनेछन्” समाचारमा लेखेका छन् ।

  समाचारमा सीले तिब्बतसँगै हङकङ र ताइवानलाई लिएर सो भनाई आएको बताइएको छ । भ्रमणको क्रममा दुईदेशबीच भएको सम्झौता भन्दा यो समाचारले प्राथमिकता पाएको छ ।

  एजेन्सीहरुको सहयोग तयार गरिएको सामाग्री

  प्रतिकृया दिनुहोस्