News Portal

 • नेकपाका महोत्तरी इन्चार्ज कार्की गिरफ्तार, आयो कडा विज्ञप्ति

  १४९४ पटक

  काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका महोत्तरी जिल्ला इन्चार्ज रुपेश कार्कीलाई प्रहरीले गिरफ्तार गरेको छ । कार्कीलाई प्रहरीले आइतबार साँझ बर्दिबासबाट गिरफ्तार गरेको थियो ।

  सोमबार नेकपा जनकपुर ब्यूरो एक विज्ञप्ति जारी गरेर कार्कीको गिरफ्तारीको भत्सर्ना गर्दै रिहाईको माग गरेको छ । ब्यूरो इन्चार्ज अरुणले पार्टीका नेता–कार्यकर्ता तथा शुभचिन्तकलाई सरकारले गैरकानुनी रुपमा गिरफ्तार गरेर झुटा मुद्दामा फसाउने गरेको बताएका छन् । उनले दमन, हत्या र झुटा मुद्दाले मुक्ति आन्दोलन नरोकिने बताए ।

  “वर्तमान दलाल संसदीय पुँजीवादी सत्ताले विगत केही महिनादेखि नै आफ्नो फासिवादी हर्कतलाई बढाउँदै लगेको छ । हाम्रो पार्टीका नेता, कार्यकर्ता तथा शुभचिन्तकलाई अमानवीय र गैरकानुनी ढङ्गले दमनगर्ने, गिरफ्तार गर्ने, झुट्टा मुद्दा थोपर्ने र हत्यासमेत गर्ने काम गरिरहेको छ । केपी–प्रचण्ड मण्डली सरकारको यसप्रकारको गैरराजनीतिक, गैरकानुनी र कायरतापूर्ण अमानवीय हर्कतको हाम्रो पार्टी घोर विरोध तथा भत्र्सना गर्दछ । दमन, गिरफ्तार, झुट्टा मुद्दा र हत्याले इतिहासमाकहिल्यै जनताको मुक्तिआन्दोलन नरोकिएको र नरोकिने स्मरण गराउँदै यस्ता क्रियाकलाप तुरुन्त बन्द गर्न र गिरफ्तार कमरेडलाई तत्कालै विनासर्त स–सम्मान रिहागर्न हाम्रो पार्टी जोडदार माग गर्दछ” विज्ञप्तिमा भनिएको छ ।

  विज्ञप्तिमा अरुणले दमन र गिरफ्तार जारी रहे प्रतिरोध संघर्षको घोषणा गर्न बाध्य हुने र त्यसको जिम्मेवार सरकार हुनुपर्ने चेतावनी समेत दिएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्