News Portal

 • चीन, रुस र भारतमा राम्रो हावा-पानी छैन, त्यहाँका मान्छेहरुको चेत छैनः ट्रम्प 

  २७५ पटक

  माठमाडौं । अमेरिकी राष्ट्रपति डोनल्ड ट्रम्पले चीन, रुस र भारतमा मानिसका लागि स्वच्छ हावापानी नभएको बताएका छन् । जलवायु परिवर्तनबारे बोल्दै ट्रम्पले विश्वको पर्यावरणमा यी देशहरु गैरजिम्मेवार भएको समेत बताए ।

  “भारत, रुस र चीनजस्ता देशमा राम्रो हावा र पानीसम्म पनि छैन । विश्वको पर्यावरणका लागि यी देश आफ्नो जिम्मेवारी निभाउँदैनन्, न यी देशलाई जिम्मेवारीबोध नै छ । यी देशमा प्रदुषण र सरसफाइको विषयतमा चेतसमेत छैन” ट्रम्पले भने ।

  विश्व वातावरण दिवसको अबसरमा ब्रिटिश च्यानल आइटीभीलाई दिएको अन्तरवार्तामा ट्रम्पले अमेरिका संसारकै सबैभन्दा स्वच्छ देशमध्येको एक भएको दाबी गरे । ट्रम्पले अगाडि भने, “अमेरिका संसारको सबैभन्दा स्वच्छ देशमध्येको एक हो । यो कुरा आँकडामा पनि प्रष्ट भएको छ । स्थिती सुधारोन्मुख छ । यस्तै, भारत, चीन र रुसजस्ता देशलाई स्वच्छता र प्रदुषणबारे केही थाहा नै छैन ।”

  अन्तरवार्ताको क्रममा ट्रम्पले भारतसहित केही देशमा राम्रो हावा र सफा पानी नभएको बताए । उनले ती देशका केही शरमा गएमा सास र्फेन समेत नसकिने दाबी गरे ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्