News Portal

 • विप्लव-प्रकाण्डसहित १६ नेतालाई अदालतले दियो सफाई, बास्तोलाको मुद्दा तामेलीमा

  १७२७ पटक

  भोजपुर । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका महासचिव विप्लवसहित १६ नेतालाई अदालतले सफाई दिएको छ । ज्यान मार्ने उद्योग र बिष्फोटक पदार्थ सम्बन्धी मुद्दामाथि सुनुवाई गर्दै भोजपुर जिल्ला अदालतले बसह गर्दै उनीहरुलाई सफाई दिएको हो ।

  जिल्ला अदालत भोजपुरले सोमवार हैसला गर्दै नेकपा महासचिव विप्लव, प्रवक्ता प्रकाण्ड, पोलिट्ब्यूरो सदस्य पदम राईलगायत १६ जनालाई सफाई दिएको छ । भोजपुर जिल्ला अदालतका न्यायाधीश हरिसचन्द्र इङ्नामको एकल इजलासले उनीहरुलाई सफाइ दिएको हो ।

  महासचिव विप्लव र प्रवत्ता प्रकाण्ड, स्थाइ कमिटी सदस्य धर्मेन्द्र बस्तोला पोलिट्ब्युरो सद्स्य पदम राई बिकास लगायत २० जना नेता बिरुद्ध ज्यान मार्ने उद्योग र बिष्फोटक पदार्थ कसुरमा मुद्दा चलाइएको थियो ।

  सोही मुद्दामा नेकपाका स्थाई समिति सदस्य धर्मेन्द्र बास्तोला र अर्का नेता तथा किराती राष्ट्रिय मुक्ति मोर्चाका अध्यक्ष मादेन राईको वतन नखुलेको भन्दै तामेलीमा राखिएको छ भने दुई नेतालाई जनही ४० हजार जरिवाना गर्ने फैसला अदालतले गरेको छ ।

  यसअघि यहि मुद्धामा नेकपा प्रवक्ता प्रकाण्ड सहितका नेताहरुलाई पक्राउ गरि भोजपुर पुर्याईएको थियो । तर सर्वोच्च अदालतले निर्दोश रहेको भन्दै रिहा गर्न आदेश दिएपछि रिहा भएका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्