आज :

कर्णालीलाई विशेष प्राथमिकता दिनेबारे सोचिरहेका छौंः अर्थमन्त्री पुन

  • अनलाइन डबली

काठमाडौं । कर्णालीका अगुवाहरुले अर्थमन्त्री वर्षमान पुनलाई आगामी वर्षको बजेटमा भौतिक पूर्वाधार र गरिबी निवारणमा कर्णालीलाई प्राथमिकता दिन अनुरोध गरेका छन् । सोमबार विहान मन्त्री निवास हरिहरभवनमा पुगेर उनीहरुले सो कुरा अवगत गराएका हुन् ।

मन्त्री पुनले कर्णालीका आवश्यकताका योजनालाई प्राथमिकता दिने र सोको लागि उपलब्ध सुझाव महत्वपूर्ण भएको बताए । मन्त्री पुनले भने “ कर्णालीको विकास र समृद्धिका लागि सरकारले विशेष योजना ल्याउने बारे सोचिरहेको छ, यस बारे सम्माननीय प्रधानमन्त्रीज्यूको विशेष निर्देशन पनि प्राप्त भएको छ ।” सोही अवसरमा केन्द्र सरकारले ठूला योजनामा जोड दिन लागिरहेको मन्त्री पुनले जानकार दिए ।

नेकपा(माओवादी केन्द्र) कर्णाली प्रदेश समिती सह–इन्चार्ज टेकबहादुर बस्नेतको नेतृत्वमा गएको टोलीले कर्णालीका अवश्यकता प्राथमिकता र नीतिगत सुझाव दिएको थियो । पूर्व मन्त्री समेत रहेका बस्नेतले सबैको धारणा समेटेर ल्याएको बताए ।


माओवादीकै प्रदेश अध्यक्ष बिमला केसीले कर्णाली माओवादी आधार इलाका भएकाले सरकारले विशेष ध्यान दिन आग्रह गरिन् । हुम्ला जिल्ला संयोजक तथा कर्णाली प्रदेश योजना आयोगका पूर्व सदस्य डा.दीपेन्द्र रोकायाले सामाजिक न्यायका लागि सरकारले न्यूनतम आयआर्जन कार्यक्रम ल्याउनु पर्ने, दिगो विकास र समृद्धिका लागि पूर्वाधार र लगानीमा जोड दिन पर्ने बताए ।

दैलेख नौमुले गाउँपालिका अध्यक्ष छबी सुवेदी, हुम्ला अदानचुली गाउँपालिका उपाध्यक्ष कर्ण रोकाया लगायतले आफ्नो प्राथमिकताका योजनाहरु बुझाएका थिए ।

 

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal