आज :

ई–बिलिङ्ग(विद्युतीय बीजक)को लागि अचुक अश्त्र लिपिका बजारमा

  • अनलाइन डबली

काठमाडौं । सहज रुपले ईविलिङ्ग वा कम्प्यूटर विलिङ्गको लागि ‘लिपिका अकाउन्टिङ सफ्टवेर’ बजारमा ल्याएको लिपिका इन्टरनेस्नल प्रालिका प्रबन्ध निर्देशक दिपेन्द्र चौलागाइले बताएका छन् । गत महिनाबाट आन्तरिक राजस्व विभागले वार्षिक १० करोड भन्दा बढी कारोबार गर्ने सबै किसिमका करदाताहरुले अनिवार्य रुपमा विद्युतीय माध्यमबाट बीजक(e-Billing) जारी गर्नै पर्ने बाध्यात्मक नीति लागु गरेको छ । विभागको नीतिलाई मध्यनजर गर्दै बजारमा सफ्टवेर ल्याइएको चौलागाई बताउँछन् ।

विश्वभरी विज्ञान र प्रविधिको अकल्पनिय विकाससँगै पुराना कुराहरु विस्थापित हुँदै गएको पाइन्छ , तर नेपाली अर्थ तथा लेखा प्रणाली, कारोबार र हरिछापमा विस्तारै कम्प्यूटराईज र विद्युतिय व्यवस्था बढ्न थाले पनि अझै परम्परागत पद्दति विस्थापन हुनसकेको अवस्था छैन । यससँगै विगत ४ वर्षको अध्ययन र अनुसन्धान पश्चात लिपिका इन्टरनेस्नल प्रालिले सफ्ट्वेरलाई तुलनात्मक रुपमा बजारमा चलिरहेका भन्दा परिस्कृत सफ्ट्वेयर ल्याएको निर्देशक चालागाईको जिकिर छ ।

सो प्रालिका मार्केटिङ म्यानेजर देव लामाका अनुसारसफ्ट्वेयर क्लाउड वेस सरबर भएकोले विश्वसनिय, भरपर्दो र सर्वशुलभ समेत भएको दावि गरेका छन् । सरकारले ल्याएको बाध्यात्मक इविलिङ प्रणालीलाई व्यवहारीक रुपमा कार्यान्वयन गर्न नेपाली बजारमा जिटिलता भएको समयमा यस किसिमको सफ्टवेर आउनु खुसिको विषय भएको प्रयोगकर्ताहरु बताउँछन् ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal