आज :

सांसद महतको प्रश्नः ओलीलाई गाली गर्न ३ घण्टा, कर्णालीका जनताका कुरा सुन्न ३ मिनेट ? 

  • अनलाइन डबली

काठमाडौं । प्रतिनिधिसभा बैठकमा नेताहरुलाई अपसमा गाली गर्न जति पनि समय दिने तर जनताका कुरा सुन्न ३ मिनेट सयम दिएको भन्दै सांसद गजेन्द्र बहादुर महतले आपत्ति जनाएका छन् । नेकपा माओवादी केन्द्रका सांसद महतले शनिबार प्रतिनिधिसभा बैठकमा बोल्दै सरकारको नीति तथा कार्यक्रमाथि छलफलको लागि सांसदहरुलाई बोल्न दिँदा समयमा विभेद गरिएको बताए ।

जुम्लाबाट निर्वाचित सांसद महत ताला र चाबी लिएर संसदको रोष्ट्रममा पुगे । उनले उक्त ताला चाबी सभामुख अग्निप्रसाद सापकोटालाई बुझाए । सांसद महतले नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको नामै नलिएर प्रश्न गरे, ‘गाली गर्न ३ घण्टा, कर्णालीका कुरा सुन्न ३ मिनेट ?’

संसद बैठकमा बोल्दै सांसद महतले प्रतिपक्षको हर्कत हेर्दा बोल्न नपाइने हो कि भन्ने लागेको बताउँदै भने, ‘हिजो प्रतिपक्षको हर्कत हेर्दा बोल्न पाइने होइन कि लागिराछ । त्रासमै थिएँ म । अहिले पनि ठूलो स्वर गर्ने हो भने अवरोध आउँछ कि भनेर म चिन्तामै छु ।’ एमालेले स‌ंसदमा धित मरुन्जेल गाली गर्ने त्यसपछि संसद अवरुद्ध गर्ने गरेको बताउँदै महतले आफूले ताला चावी ल्याइदिएको बताए ।

संसद महतले भने, ‘उहाँहरुले धित मरुञ्जेल गाली गर्नुहुन्छ । फेरि, धित मरेपछि अवरोध गर्न खोज्नुहुन्छ । ताला लगाउन खोज्नुहुन्छ । त्यसकारण मैले ताला र चाबी ल्याएको छु, सभामुख महोदय । तपाईंहरु धित मरुञ्जेल बोल्नुहोला । त्यसपछि हामी बोल्नेबेला ताला चाबी लगाइदिनुहोला ।’

प्रतिनिधिसभामा सरकारले प्रस्तुत गरेको नीति तथा कार्यक्रममाथि बोल्न क्रममा ओलीले ३ घण्टा समय लिएका थिए । संसद सचिवालयका अनुसार पूर्व प्रधानमन्त्री र राष्ट्रिय दलका संसदीय दलका नेतालाई समय निर्धारण गरिएको छैन ।

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal