आज :

पञ्चदेवल विनायक नगरपालिकाको लयटीमा माओवादी केन्द्रका शाही विजयी

  • अनलाइन डबली

अछाम । जिल्लाको पञ्चदेवल विनायक नगरपालिकाको वडा नम्बर ५ लयटीमा नेकपा माओवादी केन्द्र विजयी भएको छ । माओवादी केन्द्रबाट उम्मेदवार बनेको हेम बहादुर शाहीले प्रतिस्पर्धीभन्दा धेरै अन्तरमा विजयी भएका हुन् । माओवादी केन्द्र यस नगरपालिकामा अघिल्लो निर्वाचन भन्दा आफूलाई निकै सुदृढ गरेपनि झिनो मतले पराजय भोग्नु परेको छ ।

मेयरका उम्मेदवार रामबहादुर बिक नेपाली काँग्रेसकी उम्बिका चलाउनेसँग झिनो मतले पराजित भएका छन् । त्यस्तै वडा नम्बर ८ मा दुई मतले माओवादी उम्मेदवार पराजित भए । अघिल्लो निर्वाचनमा माओवादी र काँग्रेसको मत बराबरी भएपछि गोलाप्रथाबाट काँग्रेसले जित हात पारेको थियो । त्यस्तै, पुल्लेताेलामा पनि भीम बहादुर रावल झिनो मतले पराजत हुनु परेको छ भने वडा नम्बर १ मा माओवादी उम्मेदवार धर्म तिमिल्सिना पनि झिनो मतले पराजित भएका छन् ।

यस नगरपालिकामा तीन वडा कम्युनिस्टले जितेका छन् भने बाँकी नेपाली काँग्रेसले विजय हात पारेको छ । जिल्लामै नेपाली काँग्रेसले अग्रता लिएको छ । नेकपा एमालेले दुई र माओवादीले एक पालिका जितेको छ भने बाँकी काँग्रेसले । माओवादीले आधार क्षेत्रको रुपमा रहेको रामारोशन गाउँपालिका भने गुमाएको छ ।

यसैबीच कैलालीको धनगढी उपमहानगरपालिकाको मेयरमा स्वतन्त्र उम्मेदवार गोपाल हमाल (गोपी)ले निरन्तर अग्रता लिइरहेका छन् ।

४२ हजार २३० मतगणना हुँदा हमालले प्रतिस्पर्धीसँगको अन्तर फराकिलो बनाइसकेका छन् । हमालले नेपाली कांग्रेसका नृपबहादुर ओडलाई ९५५७ मतले पछि पारेका छन् । हमालले १९ हजार १४७ मत ल्याएर पहिलो स्थानमा रहेका छन् । यो दोस्रो स्थानमा रहेका ओडको भन्दा दोब्बरले बढी हो । कांग्रेसका ओडले जम्मा ९ हजार ५५७ मतमात्रै पाएका छन् ।

मेयरमा तेस्रो स्थानमा रहेका नेकपा एमालेका रणबहादुर चन्दले ४६६४ मत ल्याएका छन् ।

यस्तै उपमेयरमा भने माओवादी केन्द्र र एमालेका उम्मेदवारको प्रतिस्पर्धा देखिएको छ । माओवादी केन्द्रकी शान्ति अधिकारीले ८८१५ मत ल्याएर अग्रता कायम गरेकी छन् । उनलाई एमालेकी कन्दकला रानाले ८१४१ मतका साथ पछ्याइरहेकी छन् । तेस्रो स्थानमा रहेका स्वतन्त्र उम्मेदवार प्रभाकर भण्डारीले ५०३६ मत पाएका छन् ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal