आज :

क्रान्तिलाई धोका दिएको भन्दै चितवन भेलाले विप्लव-प्रकाण्डको पद खोस्यो, बास्तोला संयोजक

  • अनलाइन डबली

चितवन । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीको चितवनमा भएको भेलाले महासचिव नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’ र प्रवक्ता खड्कबहादुर विश्वकर्मामाथि कारवाही गरेको छ । बुधाबारबाट चितवन सुरु भएको राष्ट्रिय भेलाले महासचिवबाट विप्लव र प्रवक्ताबाट विश्वकर्मालाई हटाएको हो ।

केन्द्रीय सदस्य गुणराज लोहनीका अनुसार चितवनको पर्सामा भेला जारी छ । भेलाले धर्मेन्द्र बास्तोलालाई संयोजक तोकेको छ । विप्लव-प्रकाण्डलाई कारवाही गरेको दस्तावेज भेला पेश भएको छ । दस्तावेजमाथि समूहगत छलफल गरेर निर्णयमा पुग्ने एक नेताले बताएका छन् । भेलाको सुरुमै क्रान्तिलाई धोका दिएको भन्दै दुबैमाथि गरिएको कारवाही एक मतले पारित गरेको छ ।

भेलाले पार्टीलाई पुनर्गठन गर्ने एक नेताले बताए । चुनावमा सहभागी हुने महासचिव विप्लवले प्रस्ताव गरेपछि नेकपाभित्र विवाद देखिएको थियो । उक्त विवाद फुटको बिन्दुमा पुगेको छ । आजबाट विप्लव नेतृत्वको नेकपा औपचारिक रुपमा विभाजन भएको छ ।

स्थानीय चुनाव उपयोग गर्ने या नगर्नेबारेमा नेकपामा विवाद सुरु भएर एकअर्कालाई कारवाही गर्नेसम्म पुगेको हो । पार्टीको नीति विपरीत गएको भन्दै विप्लवले नेताहरु धर्मेन्द्र वास्तोला र हेमन्तप्रकाश वलीलाई पार्टीबाटै निष्कासन गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal