आज :

भरतपुर महानगरमा एमालेबाट विजय सुवेदी भिड्ने, गठबन्धनबाट को ? 

काठमाडौं । चितवनको भरतपुर महानरपालिकामा नेकपा (एमाले) ले विजय सुवेदीलाई उम्मेदवार बनाउने निर्णय गरेको छ । यसअघि थोरै मतले पराजित देवी ज्ञवाली फेरि उठ्ने चर्चा चलिरहेको बेला सुवेदीलाई एमालेले अगाडि सारेको छ ।

एमाले चितवनका इन्चार्ज समेत रहेका ज्ञवालीकै प्रस्तावमा प्रदेश सांसद समेत रहेका सुवेदीलाई मेयरको उम्मेदवारी टुंगो लागेको छ । सुवेदीको प्रस्तावक देवी ज्ञवाली र समर्थक एमाले नेता कृष्णभक्त पोखरेल रहेका छन् । एमाले महानगर कमिटीले सुवेदीको एकल नाम सिफारिस गरेको थियो ।

२०७४ सालमा भएको निर्वाचनमा चितवन क्षेत्र नम्बर २ ख बाट सुवेदी विजयी भएका थिए । अष्टलक्ष्मी शाक्यको पालामा उनी सामाजिक विकास मन्त्री थिए ।

एमाले जिल्ला अध्यक्ष रामप्रसाद न्यौपानेका अनुसार महानगरबाट एउटा मात्रै नाम सिफारिस भएकाले त्यही नामलाई मात्रै प्रदेश कमिटीमा पठाउने र प्रदेश कमिटी हुँदै केन्द्रीय कमिटीमा पुगेको सिफारिसका आधारमा केन्द्रले उम्मेदवार निर्णय गर्नेछ ।

एमाले बागमती प्रदेश सचिव समेत रहेका सुवेदी एमाले चितवनका प्रभावशाली नेता मानिन्छन् । भरतपुर महानगरपालिका १२ का स्थायी बासी हुन् ।

उता सत्ता गठबन्धन दलहरुले भने अहिलेसम्म टुंगो लगाउन सकेको छैन । नेकपा माओवादी केन्द्र पुनः आफैले पाउनुपर्ने दाबी गरिरहेको छ भने नेपाली काँग्रेसका स्थानीय नेताहरु पाउनु पर्ने भन्दै केन्द्रमा डेलिगेसन आएका छन् ।

काँग्रेस नेताहरुले भरतपुर अघिल्लो पटक माओवादीले लिएको र यसपटक आफूले पाउनुपर्ने बताइरहेका छन् । यसबारे शिर्ष नेताहरुले टुंगो लगाउने बताइएको छ । माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष प्रचण्डको निर्वाचन क्षेत्र पनि भएकोले माओवादीले भरतपुर महानगर नछोड्ने देखिन्छ ।

मेयर रेणु दाहालले राम्रो काम गरेको र केही काम निरन्तरतामा रहेकोले एक कार्यकाल उनलाई नै दिनुपर्ने माओवादीका प्रदेश र जिल्ला नेताहरुले केन्द्रमा दवाव दिइरहेका छन् । आजबाट निर्वाचन आउन ३२ दिन मात्रै बाँकी छन् । नेताहरुको दौडधुप बढेको छ ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal