आज :

केपी ओली एमसीसीलाई अमेरिकी सैन्य गठबन्धनको अंग बनाउन चाहन्थेः अध्यक्ष नेपाल

काठमाडौं । नेकपा (एकीकृत समाजवादी) का अध्यक्ष माधव कुमार नेपालले नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओली एमसीसीलाई अमेरिकी सैन्य गठबन्धनको अंग बनाउन चाहेको खुलासा गरेका छन् । अध्यक्ष नेपालले आफूहले व्याख्यात्मक घोषणाले त्यसलाई सच्चाएर पारित गरेको बताए ।

शनिबार गोरखामा आयोजित कार्यक्रममा बोल्दै नेपालले ओली र प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा एमसीसी हुबहु पास गर्न खोजेको समेत बताए । नेपालले संसदको घोषणाले नेपालको गणतन्त्र र संविधान जारी भएको भन्दै नेपालल व्याख्यात्मक घोषणा पनि त्यस्तै बाध्यकारी भएको बताए ।

नेपालले भने “केपी ओलीका परराष्ट्र मन्त्री प्रदिप ज्ञवाली गएको बेला एमसीसीमा नेपाल सैन्य गठबन्धनको अंग बन्ने लेखिएको थियो । हामीले हुन्न भन्यौं । हामी कुनै सैन्य गठबन्धनमा जान सक्दैनौं भनेपछि अमेरिकाले पनि एमसीसीबाट पत्र लेखेर त्यो स्वीकार गर्यो र व्याख्यात्मक घोषणासहित पारित भयो ।” उनले संसदले पारित गरेको एमसीसी र व्याख्यात्मक घोषणाले देशलाई दुर्घटनाबाट जोगाएको दावी गरे ।

एक अर्को प्रसंगामा बोल्दै अध्यक्ष नेपालले अबको चुनावमा एमालेलाई धुलो चटाइने बताए । उनले चुनावमा आफ्नो पार्टीले धेरै स्थानीय तहमा जित हासिल गर्ने समेत दाबी गरे ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal