आज :

प्रचण्ड-विप्लवसँग पार्टी एकता हुन सक्दैनः वैद्य 

काठमाडौं । नेकपा (क्रान्तिकारी माओवादी)का महासचिव मोहन वैद्य ‘किरण’ ले नेकपा (माओवादी केन्द्र) र विप्लव नेतृत्वको नेकपासँग एकता हुन नसक्ने भएका छन् । वैद्यले मंगलबार संवाद डबलीमा आयोजित पत्रकार भेटघाट कार्यक्रममा बोल्दै माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष प्रचण्ड अहिलेको व्यवस्थाको संरक्षको रुपमा अगाडि बढेको र विप्लवसँग राजनीतिक लाइन नमिलेका कारण पार्टी एकता सम्भव नभएको बताए ।

कार्यक्रममा वैद्यले आफूहरुले अहिलेको राज्यसत्ता तथा संसदीय व्यवस्थालाई स्वीकार गर्न नसक्ने बताउँदै भने, ‘प्रचण्डजीको पुरै जोड के छ भने, माओवादी केन्द्रका साथीहरूका जोड के छ भने यो संविधानको असली संरक्षक हामी हौँ । संसदीय व्यवस्थाको असली संरक्षक हामी हौँ भन्ने हिसाबले उहाँहरु गइरहनुभएको छ । त्यसकारणले उहाहरु सँग एकताको सम्भावना छैन’ पूर्वमाओवादीहरुबीच पार्टी एकताको कुरा भइरहेपनि आफ्नो पार्टीसँग एकता सम्भव नभएको वैद्यले बताए ।

त्यसैगरी वैद्यले मोहनविक्रम सिंह नेतृत्वको नेकपा मसालसँग पनि एकताको सम्भावना नदेखिएको बताए । सिंहसँग पनि राजनीतिक लाइन नमिलेकै कारण पार्टी तत्काल सम्भव नभएको बताए ।

कार्यक्रममा बोल्दै महासचिव वैद्यले एमसीसी परियोजना राष्ट्रघाती भएकाले खारेज हुनुपर्ने बताए । त्यसैगरी लिपुलेक, लिम्पियाधुरा र कालापानीको समस्या जटिल भइरहेको भएपनि वर्तमान सरकार केपी शर्मा ओली नेतृत्वको सरकार जति पनि बोल्न नसकेको बताए । उनले राष्ट्रिय स्वाधिनताको निम्ति सशक्त रुपमा उभिनुपर्ने आवश्यकता समेत सो क्रममा औंल्याए ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal