आज :

नेकपाका सचिवालय सदस्य सुदर्शन र संयोजक आहुतीबीच भेटवातर्ता, के सहमति भयो ?

काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका सचिवालय सदस्य हेमन्तप्रकाश ओली ‘सुदर्शन’ र वैज्ञानिक समाजवादी पार्टीका संयोजक विश्वभक्त दुलाल ‘आहुती’ बीच भेटवार्ता भएको छ । शुक्रबार भएको भेटवार्ताको क्रममा वैज्ञानिक समाजवादी सत्ता स्थापनार्थ दुबै पार्टीबीच सहकार्य गर्ने दुई नेताबीच सहमति भएको छ ।

भेटमा सहभागी नेकपाका युवा नेता भीम चापागाईँका अनुसार सुदर्शनले आफ्नो पार्टीसँग गरेको तीन बुँदे सहमति सरकारले कार्यान्वयन नगर्दा नेता कार्यकर्ताले जेल जीवन बिताइरहको बताएका थिए । तीन बुँदे सहमति कार्यान्वयनको लागि वैज्ञानिक समाजवादी पार्टीले साथ दिन सुदर्शनले दिनु आग्रह गरेका थिए ।

त्यसैगरी आहुतीले तीन बुँदे सहमति कार्यान्वयन नगरेर सरकारले आफ्नो चरित्र देखाएको भन्दै त्यसको आफ्नो पार्टीले विरोध गर्दै आएको बताए । उनले जेलमा रहेका नेकपाका नेता कार्यकर्ता रिहाईको लागि गरिने विरोध वा संघर्षमा आफ्नो साथ रहने बचन समेत दिएका थिए ।

त्यसैगरी नेपालमा वैज्ञानिक समाजवाद स्थापना नभएसम्म राष्ट्रियता, जनतन्त्र, जनजिवीकालगायत तमाम समस्या समाधान नहुने भन्दै त्यसको लागि मिलेर संघर्षमा जान दुबै नेता सहमति भएको बताइएको छ । त्यसको लागि दुवै दल आबद्ध रहेको रणनीतिक संयुक्त मोर्चालाई झन शसक्त बनाउनु पर्नेमा समेत सहमति भएको छ ।

नेता सुदर्शनले यसअघि नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष प्रचण्ड, नेकपा एकीकृत समाजवादीका अध्यक्ष माधव कुमार नेपाल, माओवादी केन्द्रका प्रवक्ता कृष्णबहादुर महरा, नेकपा समाजवादीका अध्यक्ष राजु कार्कीलगायतसँग भेटवार्ता गरिसकेका छन् ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal