News Portal

 • काँग्रेस महाधिवेशनः नयाँ नेतृत्वको चयनको लागि आज मतदान

  डबली संवाददाता२०७८ मंसिर २७ गते
  ९७ पटक

  काठमाडौं । नेपाली काँग्रेसको जारी महाधिवेशनमा आज नयाँ नेतृत्व चयनको लागि मतदान हुँदैछ । केन्द्रीय निर्वाचन समितिको कार्यतालिका अनुसार बिहान ८ बजेदेखि नै मतदानको तयारी गरिएको छ ।

  काँग्रेसको १४ औं महाधिवेशनमा एक सभापतिका लागि हुने मतदानमा ५ जना, दुई उपसभापतिका लागि ७, दुई जना महामन्त्रीका लागि ६ र ८ जना सहमहामन्त्रीका लागि १९ जनाको उम्मेदवारी परेको छ ।

  शनिबार नयाँ केन्द्रीय समितिको पदाधिकारी र केन्द्रीय सदस्य गरी १३४ पदका लागि ५४८ जनाले मनोनयन दर्ता गराएका थिए । तीमध्ये पदाधिकारीमा उम्मेदवारी दिएका २ जना र केन्द्रीय सदस्यमा उम्मेदवारी दिएका ५८ जनाले मनोनयन फिर्ता लिएका छन् । प्रदेश २ बाट दुई केन्द्रीय सदस्यमा रमेश रिजाल र आनन्दप्रसाद ढुंगाना भने निर्विरोध भएका छन् । ।

  आज हुने मतदानका लागि तीन मतदान केन्द्र कायम गरिएको छ । राष्ट्रिय सभागृहमा दुईवटा र भृकुटीमण्डपमा एउटा बुथ कायम गरिएको निर्वाचन समितिका सदस्य तेज रावलले जानकारी दिए ।

  ती मतदान केन्द्रमा करिब एक हजार एक सय बुथ व्यवस्था गरिएको छ । महाधिवेशनबाट नयाँ केन्द्रीय समिति चयनका लागि सोमबार विहान ८ देखि साँझ ५ बजेसम्म मतदानको समय तोकिएको छ । महाधिवेशनमा ४ हजार ७ सय ४३ जनाले मतदान गर्नेछन् ।

  यसैबीच वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेलले मतदानमा सहभागी नहुने भएका छन् । आफूलाई सभापतिको उम्मेदवार नबनाएपछि राजनीतिबाट सन्यास लिने घोषणा गरेका पौडेलले नेतृत्व चयनका लागि आज हुने मतदानमा सहभागी नहुने बताएका हुन् ।

  आफ्नै समूहबाट शेखर कोइराला र प्रकाशमान सिंहले सभापतिमा उम्मेदवारी दिने निर्णय गरेपछि पौडेल प्रतिस्पर्धाबाट अलग भएका थिए । पौडेलले मतदानमा सहभागी नहुँदा सभापति शेरबहादुर देउवा समूहलाई जितमा सहयोग पुग्ने नेताहरु बताउँछन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्