News Portal

 • चार न्यायाधीश इजलासमा फर्किएः प्रधानन्यायाधीश जबरालाई राहत, बारको आन्दोलन तुइने 

  डबली संवाददाता२०७८ कात्तिक ३० गते
  ५९ पटक

  काठमाडौं । इजलास बहिस्कार गर्दै आएका सर्वोच्च अदालतका चार न्यायाधीश नियमित इजलासमा फर्किएका छन् । प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमशेर जबराको राजिनामा माग्दै बहिस्कार गरेका उनीहरु सोमबारबाट नियमित इजलास फर्किएका हुन् ।

  प्रधानन्यायाधीश जबराको राजिनामा माग्ने आन्दोलनलाई सहयोग गर्दै आएका न्यायाधीश बमकुमार श्रेष्ठ, मनोजकुमार शर्मा, न्यायाधीश तेजबहादुर केसी र कुमार रेग्मी इजलासमा फर्किएका छन् । उनीहरुले आज प्रधानन्यायाधीश जबराले तोकेको संयुक्त इजलासमा बसेका छन् ।

  यसअघि संयुक्त इजलासमा नबसेका उनीहरुले बन्दी प्रत्यक्षीकरणबाहेकका मुद्दामा सुनुवाइ गरेका छन् । यसअघि सुरुका केही दिनमा बन्दी प्रत्यक्षीकरणसमबन्धी मुद्दाको मात्रै सुनुवाइ गरेका थिए । बारले आन्दोलन चर्काउँदै लगेपछि सबै न्यायाधीशहरुले बन्दी प्रत्यक्षीकरणका मुद्दाको समेत सुनुवाइ गरेका थिएनन् ।

  प्रधानन्यायाधीशको राजिनाको लागि एक भएका न्यायाधीशहरुबीचमै फाटा आएको छ । उनीहरुबीच कुरा नमिल्दा पाँच जना न्यायाधीशहरु आजबाट नियमित इजलासमा फर्किएका छन् । यसले जबरालाई केही राहत मिलेको छ ।

  आज पनि सर्वोच्च अदालतको गेटमा कानुन व्यवसायीहरुले धर्ना दिइरहेका छन् । यसैबीच नेपाल बार एशोसिएसनले न्यायाधीशहरुसँग छलफल आयोजना गरेको छ । उक्त छलफलमा पाँच जना न्यायाधीश गएका छैनन् । यसले पनि बारको आन्दोलन अब केही दिनमै तुइने सक्ने अनुमान गरिएको छ ।

  बारकै केही पादाधिकारी नै अहिलेको आन्दोलनसँग असन्तुष्ट छन् । मुद्दाको सुनुवाइ सुरु भएपछि केही कानुन व्यवसायीहरु बहसमा पुगेका छन् । सर्वोच्चले मुद्दाको सुनुवाइ गर्दा वकिल बहसमा नगए उनीहरुविरुद्ध जनआक्रोस बढ्ने छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्