आज :

प्रभु साहले छोडे ओलीको साथ, प्रचण्ड नसच्चिएसम्म माओवादीमा नफर्किने

काठमाडौं । पूर्वमाओवादी नेता प्रभु साहले नेकपा एमाले छोडेका छन् । साह (नेकपा) विघटनसँगै एमालेतिर लागेका थिए । एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले धोका दिएको बताउँदै आएका साहले (नेकपा) पुनर्गठनको तयारी थालेका छन् ।

साहले नयाँ पार्टीको तयारी थालेका छन् । ओलीसँग एकताको लागि साहले राखेका माग पूरा नभएकोले अब एमालेमा फर्किन नसकिने बताएका छन् । उनले पार्टी पुनर्गठनको लागि ५१ सदस्यीय केन्द्रीय समिति बनाइसकेको बताइएको छ ।

पटकपटक मन्त्री भइसकेका पूर्वमाओवादी नेता साहले सार्वजनिक रुपमै नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष प्रचण्डमा स्खलन आएको बताउँदै आएका छन् । केही दिन पहिलेमात्रै साहले प्रचण्ड माओवादी नभएको समेत भनेका थिए ।

साह निकट एक नेताका अनुसार प्रचण्ड नसच्चिएसम्म माओवादी केन्द्रमा नफर्किने निष्कर्षसहित नयाँ पार्टीको तयारी भइरहेको छ । तर, प्रचण्ड आत्मसमिक्षा गरेर नयाँ ढंगबाट अगाडि बढ्न तयार भए भने माओवादीमा फर्केिने साह निकट नेताहरु बताउँछन् ।

एमालेमै हुँदा पनि आइटी आर्मी गठन गरेका साहले विप्लव नेतृत्वको नेकपाका नेताहरुसँग पनि छलफल गरिरहेका छन् । केही दिन पहिले नेकपाका प्रवक्ता खड्कबहादुर विश्वकर्मासँग भेटवार्ता गरेका थिए । साह मधेसमा पहुँच राख्ने नतेामध्येको एक हुन् ।

सर्वोच्चले एमाले र माओवादी केन्द्र ब्यूताएपछि साहले एमाले रोजेका थिए । एमालेमा गएपछि माओवादी केन्द्रको सिफारिसमा साहको सांसद पद गुमेको थियो ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal