आज :

महाकालीले बगायो कंचनपुरको भाइरल रोड, सेती नदी पनि पुलमाथि

धनगढी । लगातारको बर्षाले सुदूरपश्चिम प्रदेशका अधिकांश क्षेत्र डुवान तथा बाढीबाट प्रभावित भएका छन् । नदीमा पानीको सतह खतराको सूचीभन्दा माथि पुगेको छ । त्यस्तै, बर्षासँगै महाकाली र सेती नदीमा पानीको निकै बढेको छ । महाकाली नदी किनारका दार्चुला, कंचनपुर बस्ती डुबाउनमा परेका छन् ।

त्यस्तै पछिल्ला दिनमा सामाजिक संजालमा भाइरल भएको कंचनपुरको महाकाली करिडोरको ‘भाइरल रोड’ पनि बगाएको छ । मंगलबार विहानै रोड नजिक पुगेको महाकालीले कटान सुरु गरेको छ । भाइरल रोडको धेरै भाग नदीले बगाएको स्थानीयले बताएका छन् ।

त्यसैगरी सेती नदीमा पनि अत्यधिक बढेर पुल छोएको छ । डोटीको दिपायलमा रहेको पुल पानीले छोएको छ । कतिखेर पुलमाथिसम्म पनि आउने गरेको बताइएको छ । पानीले पुल छोएपछि अछाम र बाजुरा जाने यातायातका साधनलाई रोक लगाइएको छ ।

पुललाई पानीले छोएपछि मंगलबार विहानैबाट आवतजावत बन्द गरिएको छ । तराईबाट डोटीको सदरमुकाम सिलगढीलगायत छिमेकी जिल्ला अछाम तथा बाजुरा जानका लागि आएका दर्जनौं सवारी साधन पिपल्ला बजारमा रोकिएका छन् ।

डोटीको गोपघाट र दिपायलस्थित समूहगाढमा रहेको बाढी मापन केन्द्रका अनुसार जलसतह मापनभन्दा अधिक बढेको छ । सेती नदीमा गरिएको पानीको बहाव मापनअनुसार ८.४ क्युसेक पुगेको छ । जबकी ३.५ क्युसेक बाढीको बहाव हुँदा नदीमा बाढीको बढी खतरा हुने गर्दछ ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal