आज :

साफ च्याम्पियनसिपः नेपाली मुख्य प्रशिक्षकअब्दुल्लाहमाथि प्रतिबन्ध, भारतलाई जिताउने षड्यन्त्र

काठमाडौं । साफ च्याम्पियनसिपको फाइनल खेल आज हुँदैछ । नेपाल र भा‍रतबीच उपाधिको लागि आज फाइनल खेल हुन लागेको हो । दक्षिण एसियाली फुटबल महासंघ (साफ) ले नेपाली राष्ट्रिय टोलीका मुख्य प्रशिक्षक अब्दुल्लाह अल्मुताइरीमाथि प्रतिबन्ध लगाएको छ ।

साफले नेपाली प्रशिक्षक अब्दुल्लाहमाथि हुँदै नभएको निमय लगाएर प्रतिबन्ध लगाएको छ । साफले भारतीय भारतीय टोलीका प्रशिक्षक इगोर स्टिम्याक भने स्वतः आजको खेलमा टच लाइनमा नहुने भएक‍ै कारण नेपाली मुख्य प्रशिक्षकमाथि प्रतिबन्ध लगाइएको आरोप नेपाली खेलाडीको छ । प्रतियोगिता नियमावलीमा खेलाडीबाहेक अन्य अफिसिलयको हकमा दुई फरक खेलमा पहेँलोका कार्ड पाउँदा प्रतिबन्ध हुने उल्लेख छैन । तर, नेपाली मुख्य प्रशिक्षकमाथि टच लाइनमा जान प्रतिबन्ध लगाइएको छ ।

नेपाली टोलीका मुख्य प्रशिक्षक अब्दुल्लाहले भारतीय प्रशिक्षक नभएको आफूलाई पनि बाहिर राख्न खोजिएको बताए । उनले साफले आफैले बनाएको नियम नमानेर आफूलाई बाहिरै राखेको बताए । ‘यदि आफैँले नियम बनाएर नमान्ने हो भने नियम किन बनाउने ? उनीहरु मसँग रिसाएका हुन सक्छन्’ भर्चुअल पत्रकार सम्मलेनमा अब्दुल्लाहले भने । उनले नेपालको रिजल्टबाट उनीहरु खुशी नभएको पनि बताए । आफू र नेपालमाथि अन्याय भएको भन्दै अब्दुल्लाहले चुप लागेर नबस्ने बताउँदै अदालत र फिपा र एएफसीमा निवेदन दिने समेत बताए ।

प्रतियोगिताको १३औं संस्करणमा प्रशिक्षक अब्दुल्लाहले नेपाललाई इतिहासमै पहिलो पटक फाइनलमा पुर्र्याएका छन् । र शनिबार राति पौने ९ बजे नेपालले निकटतम प्रतिद्वन्दी भारतसँग उपाधिका लागि प्रतिस्पर्धा गर्दैछन् ।

अब्दुल्लाले नेपाली टोलीले नतिजाका लागि फाइट गर्ने बताउँदै साफ पदाधिकारीलाई नेपालले नजितोस् भन्ने लागेको आफूलाई महसुस भइरहेको बताए । प्रशिक्षक अब्दुल्लाहले फुटबल खेल फिल्डमा हुनुपर्ने र बाहिर विभिन्न तनाव दिएर खेलिनु नहुने बताए ।

भारतीय प्रशिक्षक रिसायो भनेर नेपालको प्रशिक्षकलाई पनिस गर्ने ? भन्दै अब्दुल्लाहले बंगलादेशविरुद्धको खेलपछि बंगलादेशीले रेफ्रीमाथि आक्रमण गरेको तर भारतलाई जिताउनकै लागि नेपाली मुख्य प्रशिक्षकलाई पनि सजाय दिएको बताए ।

पत्रकार सम्मेलनमा अब्दुल्लाहले आफूलाई रंगशालामा नै नआउन भनेको र त्यो हदैसम्मको अन्याय भएको भन्दै भने, ‘रंगशालामै नआइज भनेको छ । उनीहरुले मलाई कसरी रंगशला प्रवेशमा रोक्न सक्छन् ?,’ अब्दुल्लाहले सोधे, ‘यदि बंगलादेश र भारतका खेलाडीहरू आएर डगआउट भन्दा अगाडि भन्दैनन् भने मलाई कसरी रोक्न सक्छन् ?’

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal