आज :

गरिबले अब चुनाव लड्न सक्दैनन् : प्रभाकर

काठमाडौं । नेकपा (माओवादी केन्द्र) का संगठन विभाग प्रमुख जनार्दन शर्मा ‘प्रभाकर’ पूर्ण समानुपातिक निर्वाचन प्रणालीमा जानुपर्ने बताएका छन् ।

प्रभाकरले अबको चुनावमा ठूलो धनराशी अवस्था सिर्जना भएको बताउँदै प्रभाकरले पूर्ण समानुपातिक निर्वाचन प्रणालीमा मात्र दलितलगायत सीमान्तकृत समुदायका जनताले नीति निर्माणको तहमा प्रतिनिधित्व गर्न सक्ने बताए । उनले ठूलो धनराशी खर्चिएर चुनाव जित्ने अवस्था नभएको बताउँदै समावेशी समानुपातिक सिद्धान्तको वास्तविक मर्म पूर्ण समानुपातिक निर्वाचन प्रणालीमा मात्र सम्बोधन सक्ने बताए ।

मंगलबार पेरिसडाँडामा आयोजित पार्टी निकट नेपाल दलित मुक्ति मोर्चा केन्द्रीय समितिको पूर्ण बैठकलाई सम्बोधन गर्दै प्रभाकरले संगठनको स्वरुप परिवर्तन गर्नुपर्ने आवश्यकता भएको बताए । माओवादी केन्द्रका संगठन विभाग प्रमुख समेत रहेका प्रभाकरले पार्टी र जनवर्गिय संगठनहरुका हरेक इकाईलाई उत्पादन इकाईको रुपमा बदल्नुपर्ने धारणा राखे ।

‘उत्पादनसँग जोडिएको संगठन भएन भने समाजवादमा जान नसक्ने बताउँदै प्रभाकरले हरेक कार्यकर्ता तिनको परिवारलाई आर्थिक रुपले आत्मनिर्भर बनाउनु पर्नेमा जोड दिए । त्यसको लागि संगठनको हरेक इकाइलाई उत्पादनसँग जोड्नु पर्नेमा उनले जोड दिए ।

पार्टीको नीति निर्माण तहमा दलित समुदायको उचित प्रतिनिधित्वको लागि १५ प्रतिशत आरक्षणको व्यवस्था गरिएको भएपनि त्यसलाई कार्यान्वयन गर्न सेल कमिटी र टोल कमिटीहरुबाटै दलित प्रतिनिधित्व सुनिश्चित गर्दै लैजान आग्रह गरे ।

  • फाइल फाेटाे

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal