आज :

नेपाल र ठाकुरका पार्टीले मान्यता पाउँदै, सनाखतको लागि नेताहरु आज निर्वाचन आयोग जाँदै

काठमाडौं । नेकपा एमालेका पूर्व नेता माधव कुमार नेपालको नेतृत्वको नेकपा (एकीकृत समाजवादी) का नेताहरु सनाखतको लागि निर्वाचन आयोजमा जाँदैछन् । निर्वाचन आयोगले दल सनाखतको लागि आज ११ः३० देखि २ बजेसम्म नेताहरु आयोग जाँदैछन् ।

नयाँ दल दर्ताका लागि दिएको निवेदनका अनुसार आयोगले आवश्यक संख्याको लागि नेताहरुको आफै आयोगमा उपस्थित हुन भनेको थियो । आयोगले ओलीले अध्यवधि गरेर पठाएको केन्द्रीय समितिलाई मान्यता नदिने भएको छ । नवौं महाधिवेशनबाट निर्वाचित केन्द्रीय कमिटीलाई मात्रै मान्यता दिने आयोगले जनाएको छ । त्यही आधारमा नेताहरुको सनाखत हुने भएको छ ।

नयाँ दल दर्ता गर्नु अघि नै एमालेले एकीकृत समाजवादीका अध्यक्ष नेपालसहितका ९ जनाको सनाखत नगर्ने बताइएको छ ।

त्यसैगरी आजै महन्थ ठाकुरको गठन भएको नयाँ दललाई पनि आयोगले सनाखतको लागि बोलाएको छ । आयोगले दुवै दललाई सनाखतका लागि अढाई घण्टा समय निर्धारण गरेको छ । निर्वाचन आयोगका प्रवक्ता राजकुमार श्रेष्ठका अनुसार नेताहरु आयोगमै पुगेर सनाखत गर्नुपर्नेछ ।

ठाकुर नेतृत्वको लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी नेपालका नेताहरु पनि आयोग जाने तयारी गरिरहेका छन् ।

सरकारले दल विभाजनका लागि सहज हुनेगरी अध्यादेश ल्याएपछि दुवै दललाई नयाँ पार्टी गठनका लागि बाटो खुलेको हो । राजनीतिक दलसम्बन्धी व्यवस्थाअनुसार केन्द्रीय समिति र संसदीय दलमा ४० प्रतिशत प्रतिनिधित्व हुने गरी मात्रै दल विभाजन गर्न पाउने व्यवस्था रहेकोमा अध्यादेशमा केन्द्रीय समिति वा संसदीय दलमा २० प्रतिशत पु¥याएमा दल विभाजन गर्न सकिने व्यवस्था गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal