आज :

माधव नेपालको नयाँ पार्टीमा ३१ सांसद, अष्टलक्ष्मीलाई मुख्यमन्त्रीको चिट्टा

काठमाडौँ । अन्ततः नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) फुटेको छ । वरिष्ठ नेता माधव कुमार नेपालको नेतृत्वमा नयाँ पार्टी निर्वाचन आयोगमा दर्ता गरिएको छ । नयाँ पार्टीको नाम नेकपा एमाले (समाजवादी) राखिएको छ ।

नवगठित पार्टीका नेता मेटमणि चौधरीले नेता राजेन्द्र पाण्डेलगायत निर्वाचन आयोगमा पुगेर दल दर्ताका लागि निवेदन दिएको बताए । नयाँ पार्टीको अध्यक्ष नेपाल र वरिष्ठ नेतामा झलनाथ खनाल वरिष्ठ नेता रहेका छन् । नयाँ पार्टीमा प्रतिनिधिसभा र राष्ट्रियसभाका गरी ३१ सांसद लागेका छन् ।

नयाँ पार्टीको केन्द्रीय कमिटी ९५ जनाको रहेको छ । जसमा नेपाल समूहका दोस्रो तहका अधिकांश नेताहरु छैनन् । दल दर्ताको निवेदन दिएपछि नेता पाण्डेले नयाँ पार्टीलाई निर्वाचन आयोगले प्रमाणपत्र दिएपछि राष्ट्रिय सम्मेलन गर्ने र नयाँ क्रान्तिकारी पार्टीका रुपमा अघि बढाउने बताए ।

एमालेमा रहेका साथीहरुसँग शत्रुतापूर्ण व्यवहार नगर्ने बताउँदै पाण्डले अल्मलिएर बसेका नेता कार्यकर्ताहरुलाई नयाँ पार्टीमा आउन अपील सेमत गरे । उनले ओलीसँग पार्टी एकता हुन नसक्ने बताए ।

सरकारको सिफारिसमा राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले राजनीतिक दलसम्बन्धी (दोस्रो संशोधन) अध्यादेश जारी गरेकी थिइन् । राष्ट्रपति कार्यालयले बुधबार जारी गरेको विज्ञप्तिमा संविधानको धारा ११४ को उपधारा १ बमोजिम राजनीतिक दलसम्बन्धी (दोस्रो संशोधन) अध्यादेश, २०७८ राष्ट्रपतिले जारी गरेको उल्लेख छ । सोही अध्यादेशको जगमा एमाले र जनता समाजवादी पार्टी औपचारिक रुपमा विभाजन भएका हुन् ।

यसैबीच नेपाल समूहसँग नगएपछि नेतृ अष्टलक्ष्मी शाक्यलाई बागमती प्रदेशका मुख्यमन्त्री बनाउने एमालेले निर्णय गरेको छ । नेपालसँग सम्बन्ध तोडेर फर्केका नेताहरुलाई फकाउन ओलीले शाक्यलाई मुख्यमन्त्री बनाउन लागेका हुन् । मुख्यमन्त्री डोरमणी पौडेलले राजिनामा दिइसकेका छनु् ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal