आज :

अन्ततः नेपाल समूहले देउवालाई दिने भयो विश्वासको मत, झलनाथ खनालले निकाले यस्तो विज्ञप्ति

काठमाडौँ । नेकपा (एमाले) का वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाल समूहले प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवालाई विश्वासको मत दिने भएको छ । प्रधानमन्त्री देउवालाई विश्वासको मत दिने नेपाल समूहले निर्णय गरिसकेको बताइएको छ । नेपाल समूहले आन्तरिक रुपमा विश्वासको मत दिने निर्णय गरेपछि प्रधानमन्त्री देउवाले आज विश्वासको मत लिने निर्णयमा पुगेका हुन् ।

यो कुरालाई नेपाल समूहका सांसदहरुले पुष्टि गरेका छन् । नेपाल समूहका अर्का नेता झलनाथ खनालले एमालेका सम्पूर्ण सांसदहरुलाई देउवालाई विश्वासको मत दिन विज्ञप्ति निकालेर अपील गरेका छन् । उनले देउवाले विश्वासको मत नपाए राजनीतिक संकटग्रस्त अवस्थामा जाने भन्दै खनालले कुनै अलमलमा नपरी विश्वासको मत दिन अपील गरेका हुन् ।

स्वास्थ्यका कारण पछिल्ला राजनीतिक घटनाक्रम र एमालेको विवादमा प्रत्यक्ष सहभागी हुन नपाएका नेता खनालले आइतबार विज्ञप्ति जारी गरेका छन् ।

खनालले जारी गरेको विज्ञप्तिमा भनिएको छ, “यो सरकार संविधानको धारा ७६ (५) बमोजिम बनेको छ र यसले ३० दिनभित्रमा विश्वासको मत प्राप्त गर्नुपर्छ । अन्यथा मुलुकको स्थिति र फेरि संकटग्रस्त हुनेछ । तयसैले म नेकपा (एमाले)का संसदीय दलका सम्पूर्ण माननीय सदस्यहरुलाई कुनैपनि प्रकारको अलमत र आक्रोसबाट प्रभावित नभइकन देउवा सरकारलाई विश्वासको मत दिन हार्दिक आग्रह गर्दछु । मेरो मत पनि विश्वासको मत लिँदा देउवा सरकारकै पक्षमा हुने कुरा पनि यो वक्तव्यमार्फत प्रष्ट पार्न चाहन्छ ।”

त्यसैगरी संसद् पूर्णकाल चल्नुपर्ने भन्दै नेपाल समूहले यस्तो जोखिम उठाएको हो । योसँगै एमालेको पार्टी एकताको सम्भावनालाई अन्त्य गरिदिने छ । नेपाल समूहका सांसद विरोध खतिवडाले देउवालाई विश्वासको मत दिने कुराको पुष्टि गरे । उनले संसद् पूर्णकाल चल्नुपर्छ भन्दै आफूहरुले आएको र संसद पूर्ण अवधिको लागि विश्वासको मत दिने बताए । देउवाले विश्वासको मत गुमाए पुन संसद् विघटन हुने भएकोले आफूहरुले यो निर्णय गरेको खतिवडाले बताए ।

  • फाइल फाेटाे

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal