आज :

नेकपा उत्पादनमाः बर्दियाका फाँटमा धान, प्युठानका भीर-पाखामा सुन्तला र कागती फलाउने

काठमाडौँ । सरकारसँग तीन बुँदे सहमतिपछि खुला राजनीति गतिविधि गरिरहेको नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीलाई यतिबेला असार लागेको छ । अहिले नेकपा नेता कार्यकर्ता कतै श्रमशक्ति नभएका, सहिद परिवार, पार्टीका पूर्णकालिन कार्यकर्ताको खेतबारीमा भेटिन्छ भने कतै पार्टीलाई आत्मनिर्भर बनाउन बाँझो जमिन र भीरपाखमा ।

यो समय हरेक कृषकको लागि ‘माना रोपेर मुरी फलगाउने’ समय हो । यो कुरा नेकपाका नेता कार्यकर्ताको हकमा पनि । पार्टीका महासचिव विप्लव नै कहिले धन रोपिरहेका छन् भने कहिलै कोदाली बोकेर खेत खनिरहेका भेटिन्छन् । त्यस्तै, विप्लव कहिलै श्रमशक्ति नभएका सर्वसाधारणको खेतबारीमा ।

नेकपाको केही दिन पहिला सम्पन्न केन्द्रीय समिति बैठकले पार्टीलाई आत्मनिर्भर बनाउने र नेता कार्यकर्ता श्रमसँग जोडिने नीति तय गरेको थियो । त्यहीअनुसार नेकपाका नेता कार्यकर्ता अहिले श्रमसँग जोडिएका छन् ।

महासचिव विप्लवको नेतृत्वमा पार्टीको केन्द्रीय कार्यालय निर्माण भइरहेको छ । कपिलबस्तुमा निर्माधिन कार्यालयको विप्लवले नियमित जानकारी लिइरहेका छन् । पार्टीको केन्द्रीय कार्यालय वरपर विभिन्न जातका १८ सय बोटविरुवा समेत विप्लवले रोपेका थिए ।

यसैक्रममा नेकपा बर्दियाले बडैयाताल गाउँपालिकामा तीन विघा बाँझो जमिनमा धन रोपिरहेको छ । नेकपाका बर्दिया जिल्लाका निवर्तमान इन्चार्ज तथा विशेष समिति सदस्य हिमशिखरको नेतृत्वमा रोपाइँ सुरु गरिएको छ । रोपाइँमा बाँसगढी नगरपालिकाका इन्चार्ज शक्ति, बढैयाताल गाउँपालिकाका इन्चार्ज रमेश रोपाइँ कार्यमा जुटेका छन् ।

त्यसैगरी रोपाइँमा पार्टीका स्थानीय नेता कार्यकर्ता र समर्थक तथा शुभचिन्तकको पनि सहभागीता रहेको छ ।

उता प्युठानमा भने नेकपाले भीरपाखामा सुन्तला र कागती रोपिरहेको छ । नेकपाका नेता कार्यकर्ता सुन्तला र कागती लगाउनको लागि जमिन तयार गरिरहेका छन् ।

सुदूरपश्चिमका कैलाली, अछाम, डोटीलगायतका जिल्लामा पनि नेकपाका नेता कार्यकर्ता श्रमसँग जोडिएका छन् । धेरै स्थानमा किसानलाई सहयोग गरिरहेका छन् भने केही ठाउँमा पार्टीको उत्पादनको लागि रोपाइँ गरिरहेका छन् ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal