आज :

एमाले केन्द्रीय समिति बैठक बस्दै, नेपाल समूहले पठायो यस्तो सन्देश

काठमाडौं । नेकपा (एमाले) ओली समूहले बोलाएको केन्द्रीय कमिटीको बैठक बस्दै छ । आज विहान ११ बजे प्रधानमन्त्रीको सरकारी निवास बालुवाटारमा बैठक बस्ने एमालेले जनाएको छ ।

दशौं महाधिवेशन आयोजक समिति विघटन गरेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले आज केन्द्रीय समिति बैठक बोलाएका थिए । पार्टीका केन्द्रीय कार्यालय सचिव शेरबहादुर तामाङका अनुसार केन्द्रीय कमिटीको १३ औं बैठकमा पार्टीमा उत्पन्न अन्तरविरोध समसामयिक राजनीतिक विषयमा छलफल हुने बताए ।

माओवादी केन्द्रसँग एकता पूर्वको संरचनामा फर्काएपछिको पहिलो केन्द्रीय समिति बैठक बस्दैछ । नेता माधव कुमार नेपाल समूहले पूर्ववत् अवस्थामा पार्टी संरचना फर्काउनुपर्ने माग गर्दै आएको थियो । तर, आजको बैठकमा सहभागी नहुने भएको छ ।

विहीबार नेपाल समूह बसेको स्थायी समिति बैठकले आजको बैठकमा नजाने निर्णय गरेको थियो । बैठकले सहमतिबाट नवौं महाधिवेशनबाट निर्वाचित पार्टी संरचना र जनसंगठनका संरचना ब्युँताउने पर्ने निर्णय समेत गरेको थियो ।

नेपाल समूहका नेता भीम रावलले सर्वोच्चको फैसलाका कारण दशौं महाधिवेशन आयोजक समिति विघटन गरेपनि अध्यक्ष ओलीले एकलौटीरुपमा पार्टीमा निर्णय गरेकोले आफूहरुलाई मान्य नहुने बताएका थिए ।

नेपाल समूहले शुक्रबार विहान केन्द्रीय समिति बैठक स्थगित गर्न सन्देश पठाएको छ । एक नेताका अनुसार दोस्रो तहका नेतामार्फत नेपालले अध्यक्ष ओलीलाई आजको बैठक स्थगित गर्न सन्देश पठाएका हुन् । तर, ओली समूहका एक नेताले केन्द्रीय समिति बैठक स्थगित नहुने बताए ।

विहीबार साँझ ओली र नेपाल पक्षका दोस्रो तहका नेताबीच भएको छलफलमा नेपाल पक्षले केन्द्रीय कमिटी बैठक स्थगित गर्न आग्रह गरेको थियो । छलफलमा नेपाल समूहका नेताहरुले २०७५ जेठ २ को केन्द्रीय कमिटीमा नफर्किएको भन्दै बैठकमा सहभागी नहुने जानकारी गराएका थिए ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal