आज :

काठमाडौंमा एमालेको दादागिरी तोड्न बहिस्कार गरेका हौंः उपमेयर खड्गी

काठमाडौँ । देशको मुख्य राजधानी काठमाडौँ महानगरपालिकामा निर्वाचान भएदेखि नै मेयर विद्यासुन्दर शाक्य र उपप्रमुख हरिप्रभा श्रेष्ठ खड्गीबीचा बारम्बार विवाद चलिरहेको छ । । कहिले रानीपोखरी त कहिले विकास निमार्णा त कहिले नीति तथा कार्यक्रमका विषयमा झमेलाहरु छताछुल्ला हुनेगरेको छ ।

अहिले पनि एमालेले बहुमतको दादागिरी देखाउँदै नियम विपरित नीति तथा कार्यक्रम ल्याउन लागेको भन्दै उपमेयर खड्कीले मेयर शाक्यको कदमलाई रोक्न सफल भएको अनलाइन डबलीलाई बताइन् ।

असार ३ गते काठमाडौं महानगरपालिकाका प्रमुख विद्यासुन्दर शाक्यले नवौँ नगरसभाको पहिलो बैंठकमा नीति–तथा कार्यक्रम सार्वजनिक गरेका थिए । तर, उपमेयर खड्गी सहित १४ जना काँग्रेसबाट निर्वाचित जनप्रतिनिधिले महानगरपालिकाको नीति तथा कार्यक्रम कार्यपालिका बोर्डबाट पारित गर्ने नियमलाई मिच्दै मेयर शाक्यले एकलौटी ढंगबाट नगरपरिषद्‍मा लैजान खोजिएको भन्दै उनिहरुले बहिष्कार गरेका थिए ।

उपमेयर खड्गीले शुक्रबार बिहान ९ बजे जनप्रतिनिधिलाई बोलाएर छलफल गरेपनि निचोडमा नपुगेको अनलाइन डबलीलाई बताइन् । मेयर शाक्यले भने उपमेयरसहित अन्य जनप्रतिनिधिले नीति–तथा कार्यक्रमबारे केही अध्ययन गर्ने समय माग गरेकोले दुई दिनका लागि स्थगन गरेको जानकारी दिए ।

प्रमुख शाक्यले असार १० गते बजेट ल्याउनै पर्ने कानुनी बाध्यतालाई समेत ध्यानमा राखेर नेपाली काँग्रेसका तर्फका जनप्रतिनिधिसँग सघन छलफल गरेको पनि बताए । नीति तथा कार्यक्रम ल्याउने वैधानिक बाटो छलिएको र नगरपरिषदमा एमालेको बहुमत भएका कारण एकलौटी ढंगले नीति तथा कार्यक्रम ल्याउन खोजिएको उपमेयर खड्गीसहित १४ कांग्रेस जनप्रतिनिधिको आरोप छ ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal