आज :

सुदूरपश्चिम प्रदेश सरकारमा सहभगाी मन्त्रीलाई कारवाही गर्ने ओलीको तयारी, सोधियो ४८ घण्टै स्पष्टीकरण

काठमाडौँ । नेकपा (एमाले)ले सुदूरपश्चि सरकारमा सहभागी नेतामाथि कारवाही गर्ने तयारी गरेको छ । अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले सुदूरपश्चिम प्रदेश संसदीय दलका नेता प्रकाश बहादुर शाहलाई ४८ घण्टे स्पष्टीकरण सोधेका छन् । यसलाई कारवाहीको तयारीको हेरिएको छ ।

अध्यक्ष ओलीले पार्टी निर्णय विपरीत प्रदेश सरकारलाई दिएको समर्थन किन कायमै राखेको भन्दै स्पष्टीकरण सोधेका छन् । यसअघि जेठ १० ओली पक्षीय नेताहरुमात्रै सहभागी भएको स्थायी समिति बैठकले सरकारलाई दिएको समर्थन फिर्ता लिँदै सबै मन्त्रीहरुलाई राजिनामा दिन दिर्नेशन दिएको थियो ।

नेता माधव कुमार नेपाल पक्षीय नेताहरुको बाहुल्यता रहेको प्रदेशसभा संसदीय दलको बैठकले सरकारलाई दिएको समर्थन जारी रहने निर्णय गर्दै मन्त्रीहरु फेरबदल गरेको थियो । त्यसअघि तीन जना मन्त्री थिए भने त्यसपछि चार मन्त्री र तीन राज्यमन्त्री गरी ७ जना मन्त्रीले शपथ लिएका थिएका थिए । उक्त निर्णयप्रति ओली समूहका सांसहरुले विरोध जनाएका थिए ।

ओली समूहको प्रदेश कमिटीले संसदीय दलका नेता प्रकाश बहादुर शाहसहित मन्त्री भएका नेताहरुलाई कारवाहीको सिफारिस गरेको थियो । नेपाल समूहले उल्टै ओली समूहका सांसदले दलको निर्णयको विरुद्ध बोलेको भन्दै स्पष्टीकरण सोधेको थियो ।

प्रदेश कमिटीले कारवाही सिफारिस गरिसकेकोले यसअघि नै एमालेले कारवाही गर्ने अनुमान गरिएको थियो । तर, पार्टी एकताको लागि अन्तिमसम्म प्रयास जारी राख्ने भन्दै ओली समूहले निर्णय गरेको थियो ।

यता नेपाल समूहको केन्द्रीय समिति बैठक आज पनि जारी छ । हिजोबाट सुरु भएको बैठक आज पनि चलिरहेको छ । बैठकमा भातृ संगठनका नेताहरुको सुझाव, आफ्नै समूहका चार नेताको पत्र र अब कसरी अडगाडि बढ्ने भन्नेमा छलफल भइरहेको छ । अधिकांश केन्द्रीय सदस्यहरुले ओली २०७५ जेठ २ गते फर्किने सम्भावना नभएकोले अलग पार्टी बनाएर जानु पर्ने धारणा राखेका छन् ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal