आज :

सुदूरपश्चिममा एमालेबाट मन्त्रीलाई कारवाही गर्ने ओलीको तयारी, ओली समूहका सांसदलाई पनि स्पष्टीकरण

काठमाडौँ । नेकपा (एमाले)ले सुदूरपश्चिम प्रदेश सरकारमा मन्त्री भएकाहरुलाई कारवाही गर्ने तयारी गरेको छ । पार्टीको स्थायी कमिटी बैठकले गरेको निर्णय विपरीत सुदूरपश्चिम प्रदेश सरकारमा मन्त्री तथा राज्यमन्त्री बनेकालाई नेकपा (एमाले)को प्रदेश कमिटीले स्पष्टीकरण सोधेको थियो ।

ओली समूहका अध्यक्ष कर्ण थापाले स्थायी कमिटीको बैठकले माओवादी नेतृत्वको सरकारबाट फिर्ता हुने निर्णय गरिसकेको र प्रदेश कमिटीले फिर्ता हुन निर्देशन दिइसकेको अवस्थामा निर्णय विपरीत गई मन्त्री तथा राज्यमन्त्रीको नियुक्ति लिएकाले स्पष्टीकरण सोधिएको बताए । उनले चित्तबुझ्दो जवाफ नआए कारबाही गर्ने बताए ।

आन्तरिक मामिला तथा कानूनमन्त्री पूर्णा जोशी, सामाजिक विकासमन्त्री लालबहादुर खड्का, भौतिक पूर्वाधार विकासमन्त्री दीर्घ सोडारीलाई २४ घण्टे स्पष्टीकरण सोधिएको थियो । त्यस्तै, राज्यमन्त्रीको शपथ लिनुभएका चुनकुमारी चौधरी, अर्चना गहतराज र मिना साउदलाई पनि स्पष्टीकरण सोधिएको थियो । ओली समूहले संसदीय दलको सचेतकमा नियुक्त दुर्गा कामीलाई पनि स्पष्टीकरण सोधेको थियो ।

एमालेले नेकपा माओवादी केन्द्रको नेतृत्वको सरकारलाई दिएको समर्थन फिर्ता लिने निर्णय गरेपनि प्रदेशसभा संसदीय दलले समर्थन फिर्ता नलिने निर्णय गरेको थियो । प्रदेशसभामा नेता माधव कुमार नेपालको बहुमत छ । संसदीय दलले बहुमतको आधारमा निर्णय गर्दै सरकारलाई समर्थन गर्दै चार मन्त्री र तीन राज्य मन्त्रीले नियुक्त भएका थिए ।

सरकारबाट फिर्ता हुन दिएको निर्देशन नमानेको भन्दै प्रदेश कमिटीले आर्थिक मामिला तथा योजनामन्त्री प्रकाशबहादुर शाह, पूर्वसामाजिक विकासमन्त्री कृष्णराज सुवेदी र पूर्वउद्योग पर्यटन वन तथा वातावरणमन्त्री माया भट्टलाई पार्टीको साधारण सदस्यबाट निष्कासन गर्ने निर्णय गरी केन्द्रीय कमिटीलाई पठाइसकेको छ ।

यसैबीच नेपाल समूहले ओली समूहका प्रदेश सांसदलाई स्पष्टीकरण मागेको छ । नेकपा एमालेको सुदूरपश्चिम प्रदेशसभा संसदीय दलका नेता प्रकाशबहादुर शाहले ओली समूहका सांसद एवम् पूर्व भौतिक पूर्वाधार विकासमन्त्री पठानसिंह बोहरासँग स्पष्टीकरण मागेका छन् ।
संसदीय दलका नेता शाहले शाहले स्वयं उपस्थित भएको संसदीय दलको बैठकको निर्णयविरुद्ध सार्वजनिक अभिव्यक्ति दिएको, निर्णय कार्यान्वयनमा बाधा सिर्जना गरी गुटबन्दी गरेको लगायतका विषयमा जवाफ मागेका छन् ।

आज साँझ ५ बजेसम्म चित्तबुझ्दा जवाफ नदिए सांसद बोहरालाई तथ्यसंगत जवाफ नदिएमा संसदीय दलको विधान बमोजिम कारबाही गर्ने  चेतावनी दिइएको छ ।एक अर्कालाई स्पष्टीकरण प्रकरणले एमालेभित्रको विवाद सुदूरपश्चिममा पनि उत्कर्षमा पुगेको छ ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal