आज :

नयाँ सरकार गठनको लागि दिइएको समय सकियो, गुरुङलाई पुनः मुख्यमन्त्री नियुक्त गर्ने तयारी

काठमाडौँ । गण्डकी प्रदेशमा विपक्षीहरुले नयाँ सरकार गठन गर्न सकेनन् । राष्ट्रिय जनमोर्चा नेपालका सांसदले नेपाली काँग्रेस, नेकपा माओवादी केन्द्रसहितको गठबन्धनलाई साथ नदिएपछि नयाँ सरकार बन्न नसकेको हो । जनमोर्चाका प्रदेश सांसद कृष्ण थापाले पार्टीको निर्देशनलाई चुनौती दिँदै पोखरा छोडेका छन् । उनी गृहजिल्ला बागलुङ पुगेका छन् ।

आजै बसेको जनमोर्चाका संसदीय दलको बैठकले थापालाई दलको नेताबाट हटाएको छ । सोको जानकारी महासचिव मनोज भट्टद्वारा हस्ताक्षरित पत्रमा थापालाई तत्काल दलको नेताबाट हटाइ सो विवरणको पत्र सचेतकमार्फत संसद सचिवालयमा बुझाउने निर्णय गरिएको बताइएको छ ।

जनमोर्चाको संसदीय दलको बैठकले नयाँ सरकार निर्माण गर्ने कार्यलाई समर्थन गर्ने गरी भएको निर्णयविरुद्धको काम कारवाहीमा थापा संलग्न रहेको बताएको छ । सांसद पदबाट भने जनमोर्चाले हटाउन सकेको छैन

प्रदेश प्रमुख सीता कुमारी पौडेललाई नयाँ सरकार गठनका लागि हस्ताक्षर बुझाउने समय ४ बजे सकिएको छ । समय सीमाभित्र नयाँ सरकार गठनको लागि विपक्षीले बहुमत जुटाउन सकेनन् ।

मुख्यमन्त्री पृथ्वीसुब्बा गुरुङले राजिनामा दिएपछि नयाँ सरकार गठनको लागि आज ४ बजसेम्मको समय दिइएको थियो । जनमोर्चाका सांसदहरुले पार्टीको निर्देशन नमान्दा नयाँ सरकार बन्न सकेनन् । यसअघि मुख्यमन्त्रीविरुद्धको विश्वास प्रस्तावमा मतदान हुनु केही समयअघि मात्रै नक्कली कोरोना पोजेटिभ रिपोर्ट बनाएर अस्पताल भर्ना भाएका थिए । बिनासूचना सांसद अस्पताल भर्ना भएपछि वैशाख १५ गते अविश्वास प्रस्तावमा मतदान हुन सकेन ।

गण्डकी प्रदेशमा ६० जना प्रदेश सभा सदस्य रहेका छन् । जसमध्ये एमालेका २७ जना, कांग्रेसका १५ जना, माओवादी केन्द्रका १२ जना, जनमोर्चाका ३ जना जसपा २ र स्वतन्त्रबाट एक जना सांसद रहेका छन् । नयाँ सरकार गठनका लागि ३१ जना सांसदको आवश्यकता पर्छ । जनमोर्चाका एक सांसद अनुपस्थित हुँदा पनि एमालेको बहुमत पुग्छ । स्रोतका अनुसार जनमोर्चाले सांसद थापालाई कारवाही गरे एमालेमा प्रवेश गर्ने तयारी भइरहेको छ ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal