News Portal

 • अबदेखि कतारी रियाल नचल्ने, कसैसँग भए चाडो सट्न आग्रह

  डबली संवाददाता२०७८ बैशाख ८ गते
  १३० पटक

  काठमाडौं । अबदेखि कतारी रियाल नचल्ने भएको छ । हाद चलनचल्तीमा रहेको चौथो संस्करणको कतारको मुद्रा नचल्ने भएको हो । कतार सरकारले जुलाई १ तारिख अर्थात् असार १७ गतेदेखि चौथो संस्करणका बैंक नोटहरु चलनचल्तीबाट हटाउने निर्णय गरेसँगै चलनचल्तीमा हरेको रियल नचाल्ने भएको छ ।

  कतार सरकारको यो निर्णयसँगै तारी रियाल यथाशीघ्र सटही गर्न नेपाल राष्ट्र बैंकले नेपालीहरुलाई आग्रह गरेको छ । राष्ट्र बैंकले त्यस्ता नोट भए आगामी २७ गतेसम्म सटही गरिदिने बताएको छ । २७ गतेपछि भने सटही गर्न बाध्य नहुने राष्ट्र बैंकले बताएको छ ।

  राष्ट्र बैंकको बैंकिङ विभाग, बैंकिङ कारोबार गर्ने राष्ट्र बैंकका प्रदेशस्थित कार्यालय, विदेशी विनिमयको कारोबार गर्न इजाजतप्राप्त बैंक तथा वित्तीय संस्था वा इजाजतप्राप्त मनिचेन्जरहरुबाट कतारी रियाल सटही गर्न सकिने केन्द्रीय बैंकले जनाएको छ ।

  यसअघि भारतले पूर्वजानकारी नै नदिई नोटबन्दी गर्दा ठूलो परिमाणको भारतीय रुपैयाँ नेपालीले साट्न पाएका थिएनन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्