आज :

सरकारलाई दिएको समर्थन फिर्ता लिने माओवादी केन्द्रको तयारी

काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (माओवादी केन्द्र) सरकारलाई दिएको समर्थन फिर्ता लिने तयार गरेको छ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई सत्ताबाट हटाउने वैकल्पिक सरकार बनाउन सक्ने अवस्था तत्लका नदेखिएपनि माओवादी केन्द्रले समर्थन फिर्ता लिन तयारी गरेको हो ।

संसद् पुन:स्थापनापछि नेपाली काँग्रेस र जनता समाजवादी पार्टीसँग गरेको छलफल समिकरणमा पुग्न सकेको छैन । सरकारविरुद्ध लागेपनि समर्थन फिर्ता नलिएको भन्दै आलोचना बढेको छ । माओवादी केन्द्रको मंगलबारको स्थायी कमिटी बैठकमा समेत समर्थन फिर्ताका विषयमा सामान्य छलफल भएको थियो । त्यसलाई निर्णयमा पुर्याउन नेताहरुले तयारी गरेका छन् ।

माओवादी केन्द्रका एकथरी नेताहरुले ओलीलाई दिएको समर्थन फिर्ता लिँदा फेरि संसद् विघटनतिर जान सक्ने भन्दै हतार गर्न नहुने बताइरहेका छन् । राष्ट्रपतिले आह्वान गरेको सर्वदलीय बैठकमा प्रधानमन्त्री ओलीले संसद् विघटन गरेर चुनावमा जाने संकेत गरेको भन्दै स्थायी समिति सदस्य वर्षमान पुनले बैठकमा समर्थन फिर्ता लिन हतार गर्न नहुने दाबी गरे ।

प्रधानमन्त्री ओलीविरुद्ध समिकरणमा जसपा आउन तयार नभएपछि नेपाली काँग्रेस पनि पछि हटेको छ । जसपा ओली सरकारमै जाने तयारी गरेको छ । सरकारको विषयलाई लिएर जसपामा दुई धार देखिएका छन् । अध्यक्ष महन्थ ठाकुर,राजेन्द्र महतोलगायतका नेताहरु ओली सरकारमै जानु पर्ने बताइरहेका छन् भने उपेन्द्र यादव, बाबुराम भट्टराईलगायतका नेताहरु ओलीलाई सरकारबाट हटाएर अर्को सरकार बनाउनु पर्ने बताउँदै आएका छन् ।

प्रधानमन्त्री ओली र उनी निकट नेताहरुले सर्मथन फिर्ता लिन चुनौती दिँदै आएका छन् ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal