आज :

नेकपाकी नेतृ भुजेलको घरमा पक्राउ पुर्जी, सहमति कार्यान्वयन हुनेमा शंका

काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीकी नेतृ उमा भुजेलको घरमा प्रहरीले प क्राउ पुर्जी टाँसेको छ । सरकार र नेकपाबीच तीन बुँदे सहमति भएर प्रतिबन्ध फुकुवा र मुद्धा फिर्ता लिने सहमति भइसक्दा पनि प्रहरीले पक्राउ पुर्जी टाँसिरहेको छ ।

केही दिन पहिले अछाममा युवा नेता हरिबहादुर चन्दको घरमा पक्राउ पुर्जी टाँसेको थियो । जेल र हिरासतमा भएका नेकपाको नेता कार्यकर्ता रिहाई गर्ने सहमति भइसक्दा पनि प्रहरीले अदालतले पुरानो मितिमा जारी गरेका पक्राउ पुर्जी टाँसिरहेको छ ।

नेतृ भुजेलको गोरखा भच्चेक काफलडाँडास्थित घरमा सोमबार विहान ८ बजे प्रहरीको टोलीले पक्राउ पुर्जी टाँसेको हो । परिवारका अनुसार जिल्ला अदालत मोरङबाट जारी कर्तब्य ज्यान मुद्दाको उक्त पुर्जी भच्चेक प्रहरी चौकीका इन्चार्ज सईको नेतृत्वमा गएको प्रहरी टोलीले टाँसेको थियो ।

जनयुद्धको क्रममा भएको गोर्खा जेल ब्रेककी कमाण्डर समेत रहेकी नेतृ भुजेललाई अदालतले रिहाई गर्न आदेश दिँदा पनि पटकपटक प्रहरीले पुनः गिफ्तार गरेर अर्को जिल्ला पुर्याइरहेको थियो । सर्वोच्च अदालतको आदेशमा रिहाई भएकी भुजेलको घरमा पुनः पुर्जी टाँसिएपछि परिवार चिन्तित भएका छन् ।

सरकारसँग भएको सहमतिअनुसार नेकपाले आफ्ना सम्पूर्ण राजनीतिक गतिविधि शान्तिपूर्णरुपमा संचलान गरिसकेको छ । पार्टीका महासचिव विप्लव खुला भएर पार्टीका भेला सम्मेलन, बैठकमा सहभागी हुन थालिसकेका छन् । तर, प्रहरीले नेकपाका नेता कार्यकर्ताको घरमा पक्राउ पुर्जी टाँस्न थालेपछि सहमति कार्यान्वन हुनेमा परिवारले शंका व्यक्त गरेका छन् ।

 

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal