आज :

तत्काल सममर्थन फिर्ता नलिने माओवादी केन्द्रको निर्णय, देउवाले प्रचण्डलाई के भने ? 

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (माओवादी केन्द्र) ले तत्काल सरकारलाई दिएको समर्थन फिर्ता नलिने निर्णय गरेको छ । मंगलबार बसेको स्थायी समिति बैठकले समर्थन फिर्ता लिन हतारो नगर्ने बरु नेपाली कांग्रेस र जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)सँग वार्ता गर्ने निर्णय गरेको छ ।

बैठकको निर्णयअनुसार अध्यक्ष प्रचण्ड कांग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवालाई भेट्न उनकै निवास बूढानीलकण्ठ पुगे । देउवासँग छोटो भेटपछि प्रचण्ड जसपा संघीय परिषद् अध्यक्ष डा. बाबुराम भट्टराई र जसपा अध्यक्ष उपेन्द्र यादवलाई भेटे ।

दुबै भेटमा प्रचण्डले केपी शर्मा ओली नेतृत्वको सरकार परिवर्तनको प्रस्ताव गरेका थिए । प्रचण्डको प्रस्तावमा देउवाले तत्काल आफ्नो पार्टीले कुनै निर्णय नगरेको र अझै केही दिन हेर्ने बताएका थिए । स्रोतका अनुसार देउवाले प्रचण्डलाई अरुले साथ दिए आफू पनि तयार रहेको वचन दिएका छन् ।

त्यसैगरी जसपाका नेताहरुले एमाले इतरको सरकार बनाउन सकारात्मक भएको बताइएको छ । तर जसपाकै महन्थ ठाकुर र राजेन्द्र महतो भने ओलीसँग मिलेर सरकार बनाउन चाहिरहेका छन् । भेटलाई आज पनि निरन्तरता दिने नेताहरुले बताएका छन् ।

सर्वोच्च अदालतले (नेकपा) को एकता प्रक्रिया नै खारेज गरिदिएपछि एमाले र माओवादी ब्यूँतिएका छन् ।

त्यसैगरी प्रधानमन्त्री समेत रहेका नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओली पनि आफ्नो सरकार बचाउन जसपासँग छलफल गरिरहेका छन् । रेशम चौधरी र संविधान संशोधन जसपाले मुख्य एजेण्डा बनाएको छ । यी बुँदामा ओलीले जवाफ दिइनसकेपनि छलफलमा सहभागी नेताहरुले भने प्रधानमन्त्री सकारात्मक भएको बताएका छन् ।

प्रतिक्रिया

About us

डबली मिडिया प्रा.लि.द्वारा सञ्चालित डिजिटल न्युज पोर्टल अनलाइन डबली डटकम २०७१ सालदेखि निरन्तर चलिरहेको छ।
हामीले खासगरी खोजमूलक समाचारलाई स्थान दिने गरेका छौं । सन्तुलित विचार र समाचार सामाग्री हाम्रो अनलाइनको प्राथमिकता हो ।

सम्पर्क

Dabali Media Pvt. Ltd.
Anamnagar Kathmandu
Phone : 01-4771244
[email protected]
[email protected]

हाम्रो टीम

डबली मिडिया प्रा.लि. द्वारा संचालित 
अनलाइन डबली डटकम को लागि

अध्यक्षः दिपेन्द्र रावल
सम्पादकः धनन्‍जय बुढा

कार्यकारी सम्पादक : देवीराम देवकोटा
दर्ता नं. १५४/०७३-७४

Copyright © 2021 Online Dabali | Powered By EasySoftnepal